Archiwum 2017/2018

ZŁOTA DZIESIĄTKA !!!

zlota_dziesiatka (1).jpg

BESTSELLERY CZYTELNICZE

W ramach International School Library Month, czyli Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze  i Parlament Uczniowski zorganizowali w dniach 23-27 października konkurs „Bestsellery czytelnicze”. Celem działania było zwrócenie uwagi na znaczącą rolę biblioteki w życiu szkoły oraz propagowanie czytelnictwa.

W konkursie wzięło udział 145 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ich głosy pozwoliły stworzyć złotą dziesiątkę najpopularniejszych  wśród młodzieży szkolnej książek:

1.  „Zwiadowcy” - J. Flanagan,
  2. „Baśniobór” - B. Mull,
  3.  seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” - R. Riordan
  4. „Gwiazd naszych wina” -  J. Green
  5. „Eragon” – Ch. Paolini
  6. „Igrzyska śmierci” – S. Collins
  7. „Więzień labiryntu” – J. Dashner
  8. „Magiczne drzewo” – A. Maleszka
  9. „Dary Anioła” – C. Clare
  10. „Dziennik cwaniaczka” – J. Kinney

Jeśli nie znacie tych książek, zapraszamy do biblioteki.

Jak powiedział Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie.