Z ORANŻADĄ NA JĘZYKACH - GRASSOMANIA

SAM_8256.JPG

Klasa VII a uczestniczyła 07 czerwca 2018r. w spacerze edukacyjnym po Gdańsku przygotowanym w ramach współpracy z Gdańską Galerią Güntera Grassa oraz Gdańską Galerią Miejską. Wydarzenie to związane jest związane jest z X Festiwalem „Grassomania” pod hasłem „Z oranżadą na językach”.

Uczniowie podczas zajęć, pod opieką p. Marty Cyuńczyk – historyka sztuki, wykonywali zadania związane z postrzeganiem Gdańska różnymi zmysłami np.: słuchu, kiedy wędrowali z zamkniętymi oczami przez ul. Pończoszniczą w kierunku ul. Powroźniczej, przecinając ul. Długi Targ lub gdy wcielali się w rolę architektów i projektowali gdańskie kamienice. Swoje przemyślenia i wytwory prac zamieszczali w specjalnie na tę okazję przygotowanych notatnikach.

Efekty prac uczniów zostaną zamieszczone w „Banku inspiracji” i będą natchnieniem dla artystów podczas finału X Festiwalu „Grassomania”, który odbędzie się 02 września 2018r.

Mam nadzieję, że też tam przybędziemy.

Pomimo bardzo dużego zaangażowania, uczniowie już myślą jednak o wakacjach, czego dowodem jest napis na koszulce jednego z nich.