Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Z ORANŻADĄ NA JĘZYKACH - GRASSOMANIA

SAM_8256.JPG

Klasa VII a uczestniczyła 07 czerwca 2018r. w spacerze edukacyjnym po Gdańsku przygotowanym w ramach współpracy z Gdańską Galerią Güntera Grassa oraz Gdańską Galerią Miejską. Wydarzenie to związane jest związane jest z X Festiwalem „Grassomania” pod hasłem „Z oranżadą na językach”.

Uczniowie podczas zajęć, pod opieką p. Marty Cyuńczyk – historyka sztuki, wykonywali zadania związane z postrzeganiem Gdańska różnymi zmysłami np.: słuchu, kiedy wędrowali z zamkniętymi oczami przez ul. Pończoszniczą w kierunku ul. Powroźniczej, przecinając ul. Długi Targ lub gdy wcielali się w rolę architektów i projektowali gdańskie kamienice. Swoje przemyślenia i wytwory prac zamieszczali w specjalnie na tę okazję przygotowanych notatnikach.

Efekty prac uczniów zostaną zamieszczone w „Banku inspiracji” i będą natchnieniem dla artystów podczas finału X Festiwalu „Grassomania”, który odbędzie się 02 września 2018r.

Mam nadzieję, że też tam przybędziemy.

 

Pomimo bardzo dużego zaangażowania, uczniowie już myślą jednak o wakacjach, czego dowodem jest napis na koszulce jednego z nich.