XVIII SESJA DZIECIĘCEJ RADY MIASTA GDAŃSKA

IMG_20180604_094854.jpg

4 czerwca br. uczennica naszej szkoły, Dorota Urbańska, wzięła udział w XVIII SESJI DZIECIĘCEJ RADY MIASTA GDAŃSKA.

Tematem tegorocznej sesji jest „Gdańsk – miastem równego traktowania”

Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na ważne dla nich zagadnienia, dyskutowania oraz pracy nad uchwałami. Poznali zasady demokracji, działalności samorządu terytorialnego oraz tworzenia prawa lokalnego. Wnioski oraz pomysły uczniów zostały spisane i przekazane Prezydentowi Miasta Gdańska.

W trakcie obrad członkowie Rady Miasta Gdańska wspomagali młodych radnych. Wprowadzali w zagadnienia związane z pracą rady, zakresem jej działalności oraz nauczyli, jak korzystać z elektronicznego systemu głosowania.

Po zakończeniu obrad XVIII SESJI DZIECIĘCEJ RADY MIASTA GDAŃSKA jej młodzi członkowie otrzymali drobne upominki i Certyfikaty Radnego.

Ciekawie było zasiąść w ławach radnych i prze chwilę poczuć siłę władzy.