Wyjście do Centrum Hewelianum

22290075_890598811092448_4331099684144937213_o.jpg

10. października 2017 r. klasa III J pod opieką wychowawcy i szkolnego doradcy zawodowego odwiedziła wstawę interaktywną Dookoła świata w Centrum Hewelianum, która była poświęcona rozwijaniu zainteresowań geograficznych. Wystawa okazała się  doskonałą możliwością rozwijania zainteresowań o ciekawych miejscach i zjawiskach przyrodniczych na świecie. Uczniowie odwiedzili wszystkie kontynenty zdobywając cenną wiedzę o świecie. Mianowicie poznali tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych oraz roślinności Azji. Mogli za pomocą windy przenosić się na różne wysokości i głębokości, dzięki czemu poznali różne zjawiska zachodzące na świecie na różnych wysokościach. Dowiedzieli się jak powstaje fala, poczuli podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze. Zobaczyli też jak zbudowane jest igloo oraz w strefie Antarktydy widzieli zorzę polarną. Podróż „Dookoła Świata" zakończyła się w Europie. Uczniowie uświadomili sobie piękno przyrody naszego kontynentu oraz jego niezwykłą różnorodność kulturową.

Następnie uczniowie klasy III J bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z geografii  Z pamiętnika podróżnika.Zajęcia były prowadzone przez edukatora i okazały się bardzo ciekawe. Uczniowie za pomocą pracy z mapą i globusami zdobywali i utrwalali wiedzę o ciekawostkach podróżniczych na świecie.

Dzięki udziałowi w warsztatach edukacyjnych i zwiedzeniu bardzo ciekawej wystawy interaktywnej uczniowie klasy III J pogłębili wiedzę z geografii i biologii. Lepiej też zrozumieli zjawiska otaczającego ich świata. Ponadto rozwinęli swoje zainteresowania, przygotowując się w ten sposób do planowania dalszej kariery edukacyjnej.