WYBORY! I po ... WYBORACH!!!

wyb.jpg

23 października w naszej szkole odbyły się wybory uczniów do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, którzy będą reprezentować sprawy wszystkich uczniów przez cały rok. Emocje były ogromne. Kampania wyborcza przebiegała dynamicznie, kandydaci starali się zachęcić uczniów, do głosowania na siebie, by znaleźć się w składzie Prezydium PU. Komisja wyborcza złożona ze specjalnie wybranych uczniów i nauczyciela czuwała na sprawnym i uczciwym przebiegiem wyborów. Wszystkie klasy kolejno oddawały głosy na swoich przedstawicieli.

Prezydium Parlamentu wyłonione w wyborach 23 października 2017 r. na zebraniu członków 31 października 2017 r. uchwaliło, na podstawie ilości głosów otrzymanych przez kandydatów i zatwierdzonych przez Dyrektora Szkoły, skład Prezydium oraz przydzielono funkcje zgodnie z Ordynacją Wyborczą i Regulaminem Parlamentu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Przewodniczącą prezydium została Maja Stencel z klasy 3h, która w wyborach wewnętrznych uzyskała największe poparcie, zastępcami zostali Borcowska Julia z kl. 2c i Marek Jenczyk z klasy 3d funkcję sekretarza objęła Żeromska Zofia z klasy 3f.

Fotoreporterami zostali Kacper Ciszewski z klasy 3f i Grzeszczyk Jakub z klasy 2f.

Skład Prezydium Parlamentu Uczniowskiego:

1. Urbańska Dorota 7 a
  2. Jodłowska Zuzanna 7 b
  3. Leszczyńska Romana 7 c
  4. Borcowska Julia 2 c
  5. Baziuk Tadeusz 2 e
  6. Moroz Jan 2 g
  7. Grzeszczyk Jakub 2 f
  8. Zuzanna Dejewska 2 i
  9. Jenczyk Marek 3 d
  10. Rocztejn Kuba 3 e
  11. Ciszewski Kacper 3 f
  12. Żeromska Zofia 3 f
  13. Stencel Maja 3 h.

Lista składu Prezydium PU została ogłoszona na stronie szkoły i w gablotach PU.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych kadencji!

Tekst: Członkowie PU