Wycieczki szkolne KT Alpino

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Wejherowo – Kalwaria Wejherowska – Młynki – Gniewowo – Reda

IMG_8995.jpg

12 marca 2016 roku odbyła się kolejna wycieczka piesza Klubu Turysty „Alpino”, działającego w naszej szkole.  Po zbiórce przed Gimnazjum nr 3 w Gdańsku błyskawicznie zjechaliśmy na stację SKM Gdańsk Śródmieście i kolejką udaliśmy się do Wejherowa.

Ze stacji Wejherowo-Nanice, idąc wzdłuż potoku Cedron i prowadzeni przez księdza Wiesława (mieszkańca Wejherowa), dotarliśmy na rynek przed pomnik Jana Wejhera – założyciela miasta. Tu, z narracji ks. Wiesława, dowiedzieliśmy się o etapach rozwoju miasta, zrobiliśmy zakupy i ruszyliśmy w stronę Kalwarii Wejherowskiej, aby poznać niektóre (wybrane) stacje Drogi Krzyżowej.

Opuściliśmy wzgórza, na których zlokalizowane są kaplice Kalwarii i idąc w górę potoku Cedron, dotarliśmy do Młynek, na miejsce ogniskowe. Przy ognisku,  2 osoby – Weronika i Małgosia,  uroczyście zostały przyjęte w poczet członków PTTK i KT Alpino,  otrzymując legitymacje członkowskie i upominki. Spotkanie przy ognisku było świetną okazją, by upiec kiełbaski lub skarmelizować pianki oraz trochę się powygłupiać. Najedzeni, ruszyliśmy szlakiem poprzez wspaniały las bukowy do Redy. Po przejściu ponad 15 km wsiedliśmy do SKM-ki i … do domu.

Bardzo podobała nam się wycieczka. Można było po drodze porozmawiać, zobaczyć Kalwarię, zjeść pianki z ogniska i powiększyć grono członków PTTK.

Weronika z klasy I