Warsztaty w Galerii Güntera Grassa

IMG_20171214_094202.jpg

W ramach współpracy naszej szkoły z Gdańską Galerią Güntera Grassa klasa 7 a na zaproszenie kuratora wystawy p. Marty Wróblewskiej uczestniczyła 14 grudnia 2017 r. w warsztatach na temat "Grass a Kaszuby"

Zajęcia rozpoczęły się prelekcją i dyskusją na temat baśni, bajek, legend i ich znaczeniu w naszym życiu. Następnie uczniowie wykonywali powierzone im przez prowadzącą zadania podczas oglądania wystawy prac, zainspirowanej spotkaniem z literackimi, obrazami Kaszub i Kaszubów w twórczości Grassa.

Kaszubi, Kaszuby, kaszubskość to stałe elementy w twórczości Güntera Grassa. Poczynając od Blaszanego bębenka (1959), motywy kaszubskie pojawiają się w różnym zagęszczeniu i odsłonach, w różnych tekstach i obrazach, dlatego uczniowie mieli za zadanie zapisać swoje skojarzenia z prezentowanymi obrazami.

Na zakończenia zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne techniką dowolną na temat "Początek mojego dzisiejszego dnia".