Historia szkoły

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

W roku szkolnym 2004/2005

Do 44 oddziałów uczęszczało 1130 uczniów, którzy kształcili się pod opieką 88 wykwalifikowanych pedagogów.

Na podstawie umowy zawartej miedzy polskim MENiS a hiszpańskim Ministerstwem Edukacji i Kultury zostały utworzone dwie pierwsze klasy z językiem hiszpańskim.

Od 1 września nasi uczniowie korzystali z nowo wybudowanej pływalni, na której doskonalili swoje umiejętności pływackie.

W październiku, w ramach europejskiego programu językowego Socrates-Comenius, uczniowie z klasy II E wyjechali do Francji na zaproszenie College Pierre Martin de Rauzan koło Bordeaux. W czasie pobytu zwiedzali m.in. zabytki Bordeaux i Saint-Emilion, doskonalili umiejętności językowe, nawiązali przyjaźnie z francuskimi kolegami.

Od września do grudnia 2004 uczniowie i nauczyciele realizowali program "Szkoła Humanitarna" zaproponowany przez Polska Akcję Humanitarną. W tym czasie miały miejsce w szkole różne wydarzenia, propagujące postawę humanitaryzmu i tolerancji. W lutym 2005 nasze gimnazjum jako jedno z nielicznych w Polsce otrzymało zaszczytny tytuł - "Szkoła Humanitarna".

W lutym 2005 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej", którego celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat szans wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Odbyły się lekcje, konkursy, zorganizowaliśmy w Urzędzie Miejskim międzyszkolną konferencję na temat "Wykorzystanie unijnych programów edukacyjnych przez gdańskie szkoły". 31 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu, podczas którego najlepszym szkołom wręczono nagrody i dyplomy. Uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli I nagrodę.

2 kwietnia 2005 r. cała społeczność szkolna pogrążyła się w wielkim smutku - umarł Jan Paweł II, Papież- Polak, Patron naszego gimnazjum. W ogłoszonym w naszej szkole tygodniu żałoby odbyło się wiele uroczystości poświęconych pamięci Papieża - niezwykłego człowieka, który dla nas wszystkim był wielkim autorytetem.

Z powagą obchodziliśmy 18 maja 2005 r. Dzień Patrona. Młodzież zgromadziła się na Westerplatte, gdzie w skupieniu obejrzała spektakl i modliła się o szybką beatyfikację Jana Pawła II. Również w maju uczniowie uczestniczyli w spotkaniu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Wadowicach. Przywieźli ze spotkania "Wadowicki Dąb Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II"- symbol wartości z nauk Papieża. Został on uroczyście zasadzony na terenie gimnazjum.

21 maja 2005 r. nasze gimnazjum zorganizowało na Długim Targu w Gdańsku II Europejski Dni Hanzy. Była to ogólnomiejska impreza artystyczna dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.