Historia szkoły

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

W roku szkolnym 2001/2002

Naukę w gimnazjum rozpoczęło 1200 uczniów w 49 oddziałach, a uczyło ich 90 nauczycieli. We wrześniu w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia prymusom gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych stypendiów za szczególne osiągnięcia. Wręczał je Wiceprezydent Miasta Gdańska Adam Landowski.

Poruszeni tragedią zamachu terrorystycznego w Ameryce w dn. 11 września, uczniowie gimnazjum wystosowali list do prezydenta Stanów Zjednoczonych, w którym wyrazili solidarność z cierpiącymi mieszkańcami Nowego Jorku i Waszyngtonu. Pod listem podpisało się 1200 uczniów i 90 nauczycieli.

Podobnie jak w poprzednich latach odbyły się "otrzęsiny", pasowanie na gimnazjalistów i "połowinki", wydarzenia, które na stałe weszły już do obrzędowości szkolnej.

Przez cały rok kontynuowano różnorodne działania dotyczące edukacji europejskiej. W listopadzie w gimnazjum odbył się I Pomorski Sejmik Szkolnych Klubów Europejskich. Organizatorami tego przedsięwzięcia był ZKPiG nr 3, Parlament Uczniowski Gimnazjum nr 3 i Stowarzyszenie Rodziców "Europa bez Granic". Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Szkolnych Klubów Europejskich działających w 34 szkołach województwa pomorskiego. W maju 2002 roku wszyscy uczniowie i nauczyciele zespołu wzięli udział w "Europejskim spotkaniu nad morzem". W ten sposób szkoła zamanifestowała chęć wejścia do Unii Europejskiej.

15 czerwca 2002 roku miało miejsce najważniejsze wydarzenie w życiu szkoły - nadanie gimnazjum imienia Jana Pawła II. Osoba Patrona została wybrana przez uczniów, pracowników szkoły i rodziców w głosowaniu, które odbyło się pięć miesięcy wcześniej.

W uroczystości nadania imienia wzięli udział przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa oraz rodzice, uczniowie, nauczyciele, a także delegacje ze szkół noszących imię Papieża. Mszę, w czasie której nastąpiło poświęcenie ufundowanego przez Radę Rodziców sztandaru, celebrował arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Uroczystość uświetniły przemówienia gości oraz spektakl pt. "Człowieka trzeba kochać" przygotowany przez uczniów gimnazjum.

21 czerwca 2002 roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci gimnazjum. Najlepsi spośród nich otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.