Wycieczki szkolne KT Alpino

Szlakiem wzgórz szymbarskich

11 lutego 2017 roku

Oj wielu, wielu ich było…

Na wycieczkę pieszą szlakiem wzgórz szymbarskich wybrało się 52 uczestników. Byli to uczniowie naszej szkoły (24), uczniowie Gimnazjum 8 (18) oraz harcerki z jednej z drużyn Hufca Gdańsk Śródmieście.

Po podróży komfortowym pociągiem Kolei Metropolitalnej wysiadamy na stacji Gołubie Kaszubskie, a tam… mróz i słońce. Czapki, szaliki i w drogę, przez las, pod górę do Potuł (postój przy wielkich belach słomy). W Potułach odkrywamy wiejski sposób na korzystanie

z uroków zimy – kręcące się w kółko sanki. Już blisko Szymbark, jest cieplej, jest sklep, jest dobrze. Teraz już tylko zdobycie Wieżycy (328,6 m. n.p.m.), wspaniała panorama i w dół, bardzo w dół. Fikołki, śnieg, trochę wędrówki na przełaj i nareszcie docieramy do Centrum Wieżyca Koszałkowo. Czas na snowtubing, kiełbaskę z ogniska, ciepłą herbatę, odpoczynek. Wypoczęci docieramy do stacji Krzeszna i znowu ciepły, komfortowy pociąg Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do wozi nas do domu.

Wspaniała pogoda, pełnia zimy, nawet mróz już coraz mniej pamiętamy, wspaniała wycieczka.

Dotrwaliśmy do końca uśmiechnięci.

Do następnej Klëki.