SZKOLNY KLUB SPORTOWY

sks1.jpg

Dyrektor szkoły oraz Nauczyciele Wychowania – Fizycznego

serdecznie zapraszają wszystkich uczniów  naszej szkoły na zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego (SKS)

– sekcja pływacka.

Jeśli chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną, nabyć nowe umiejętności pływackie, wiedzę i umiejętności

w dziedzinie ratownictwa wodnego, wystartować w zawodach, zrealizować swój projekt edukacyjny

lub po prostu spędzić czas w miłej atmosferze zapraszamy na nasze zajęcia.

Od 13 lutego 2017 roku „Szkolny Klub Sportowy” działa przy Gimnazjum nr 3, zajęcia są prowadzone

przez nauczycieli na pływalni:

• poniedziałek 6:45-7:45 dziewczęta
  • wtorek 6:45-7:45 dziewczęta
  • nauczyciel Marcin Kosiński

• środa 6:45-7:45 dziewczęta/chłopcy
  • czwartek 6:45-7:45 dziewczęta/chłopcy
  • nauczyciel Grzegorz Mańkucki

Jednoczenie serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów

Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7w Gdańsku,

tj. VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego

oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II na zajęcia sportowe odbywające się na pływalni:

• poniedziałek 6:45-7:45
  • nauczyciel Grzegorz Mańkucki
  • wtorek 6:45-7:45

• nauczyciel Jarosław Kovac
  • piątek 6:45-7:45
  • nauczyciel Bogdan Wolf / Marcin Kosiński

Program „Szkolny Klub Sportowy” w Gimnazjum nr 3

Decyzją nr 50 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 14 listopada 2016 ogłasza się Program

„Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć

z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Aktywność fizyczna w dzieciństwie i młodości jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego i społecznego człowieka oraz dla zapobiegania zaburzeniom rozwoju i zdrowia, zwłaszcza otyłości i zaburzeniom układu ruchu. Odpowiedni poziom aktywności fizycznej w pierwszych dekadach życia zwiększa szansę  na kontynuowanie jej w okresie dorosłości. Sprzyja to wydłużeniu okresu życia w zdrowiu, opóźnieniu procesów starzenia oraz zmniejszeniu ryzyka przedwczesnego rozwoju chorób przewlekłych i niepełnosprawności.

Celem programu jest:

1. Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzieży.
  2. Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.
  3. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia w śród dzieci i młodzieży.
  4. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.
  5. Stymulowanie podejmowania aktywności  fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.
  6. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.
  7. Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym wykorzystania infrastruktury przyszkolnej.
  8.  Promocja różnych sportów wśród dzieci i młodzieży.
  9. Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole, w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Jedna grupa ćwiczebna musi składać się wyłącznie z uczniów jednej szkoły dla dzieci i młodzieży, a zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia z danej szkoły. W jednaj szkole mogą być prowadzone maksymalnie dwie grupy. Program może być realizowany wyłącznie od 1styczniado 15 grudnia 2017 roku. Każda grupa ćwiczebna składa się z minimum 15 uczestników. Zajęcia sportowe są prowadzone z częstotliwością 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika. Rekomenduje się, aby uczestnikami zajęć byli uczniowie nie biorący udziału w zajęciach sportowych prowadzonych w klubach sportowych.