Archiwum 2017/2018

Świętujemy Niepodległość

23472307_907770922708570_8334188535965506382_n.jpg

Tradycyjne, jak co roku, nasza szkoła podjęła szereg działań mających na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży przyczyn upadku Rzeczypospolitej oraz starań podejmowanych przez naszych przodków w celu odzyskania niepodległości.

Uczniowie klas trzecich i siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali biało-czerwone kartki urodzinowe z okazji 99. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które następnie wyeksponowano na holu szkoły w postaci okolicznościowej wystawy.

9 listopada, społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej lekcji pt. „Drogi do niepodległości”, która miała postać wykładu z elementami gawędy. Została ona wzbogacona  prezentacją zdjęć, obrazów oraz pieśni i piosenek patriotycznych przybliżających omawiane wydarzenia. Tło zajęć stanowiła okolicznościowa dekoracja.

10 listopada br. wszyscy uczniowie ZSO nr 7 w gdańsku wzięli udział w uroczystym apelu, który został przygotowany przez Parlament Uczniowski oraz chór szkolny. Apel odbył się w trzech godzinnych turach. Oprócz uczniów naszej szkoły, na uroczystość zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 85 - sąsiadującego z ZSO nr 7 w Gdańsku. Część oficjalną apelu stanowiło wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu narodowego oraz okolicznościowe przemówienia. Na część artystyczną składały się recytacje poezji, a także piosenki i pieśni patriotyczne odśpiewane przez połączone chóry szkolne oraz solistów.

Zwieńczeniem podejmowanych działań był udział delegacji uczniów w Paradzie Niepodległości ulicami Gdańska.