Wycieczki szkolne KT Alpino

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Świbno - Sobieszewo

IMG_8520.jpg

7 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka piesza  na Wyspę Sobieszewską.

W wyprawie udział wzięli chętni uczniowie klas trzecich oraz klas turystycznych I K i II K.

Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 8.15 i po zbiórce przejechaliśmy tramwajem na przystanek ‘Brama Wyżynna”, gdzie przesiedliśmy się do autobusu linii 112. Wysiedliśmy w Świbnie.

Nasi przewodnicy pan Mariusz Albecki oraz pan Sławomir Rut opowiedzieli nam historie tworzenia się ujścia Wisły. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś Wisła uchodziła do morza w Gdańsku – Nowym Porcie, ale ponieważ często następowały powodzie i zapiaszczanie portu zdecydowano się na utworzenie Przekopu.

Ruszyliśmy początkowo wzdłuż Przekopu Wisły, potem szlakiem zielonym prymy las po wzniesieniach wydmowych. Na postój zeszliśmy na plażę w miejscowości Orle (z koleżankami znalazłyśmy bryłki bursztynu) Czas mijał bardzo szybko i po przejściu 10 km dotarliśmy nieco zmęczeni i obolali do Sobieszewa. Jeszcze tylko przejście mostem pontonowym i powrót autobusem.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogłam spędzić wolny czas z nowymi znajomymi. Pewnie jeszcze nie raz wybiorę się na wycieczkę pieszą.

 

                                                                                                          Weronika z klasy I