Archiwum 2017/2018

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

22366365_891044017714594_8177675604091581174_n.jpg

11. października 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II  odbyła się niezwykle doniosła uroczystość – Ślubowanie uczniów klasy Ia.  Dwudziestu pięciu pierwszaków w rytm poloneza, punktualnie o szesnastej wkroczyło do holu kolumnowego. Tam, w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców, dziadków i starszych kolegów, złożyło uroczyste przyrzeczenie. Uczniowie przed sztandarem szkoły dumnie ślubowali: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej szkoły, uczyć się pilnie i zachowywać tak, by sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Potem Pan Dyrektor Marcin Hintz, poprzez symbolicznie dotknięcie ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem, dokonał pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Po części oficjalnej główni bohaterowie tej uroczystości przedstawili program artystyczny. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Występ udał się znakomicie i został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i tubę ze słodyczami. Potem długo jeszcze robiono zdjęcia, aby utrwalić te wyjątkowe chwile. Uczniom włączonym do grona braci szkolnej starsi koledzy życzyli:

Niech Wam wytrwałości nie brakuje,

Niech Was z daleka omijają dwóje,

niech Was jedynki nie spotykają,

a szóstki same się do Was pchają!

Szanujcie innych wzorem Patrona,

Niech złość – miłości w Was nie pokona,

Niech dobre słowo na ustach gości,

Niech Wam nie braknie nigdy radości!