Rok szkolny 2012/2013

• 17 września 2012 r. - Dzień Sybiraka

Uczniowie gimnazjum brali udział w obchodach Światowego Dnia Sybiraka, które odbyły się pod Pomnikiem"Golgota Wschodu". Uroczystość uświetniła obecność m. in. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza i Wicewojewody Pomorskiego Michała Owczarka.

• 2 października 2012 r. -  Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszych sportowców. Primus Inter Pares

2 października odbyła się w naszej szkole Gdańska Gala Sportu Szkolnego. Wręczono dyplomy 316 stypendystom za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012.

Dyplomy i nagrody oraz jednorazowe stypendia za wybitne osiągnięcia odebrało również ponad 200 uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz i Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek.

• 2 października 2012 r. - Dzień Papieski

XXXIV rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II  obchodziliśmy pod hasłem ,,Jan Paweł II – Papież rodziny”. Uczniowie wzięli udział we mszy w Bazylice Mariackiej, obejrzeli film dokumentalny oraz przedstawienie teatralne o Ojcu Świętym.

• 12 października 2012 r. - Dzień Hiszpański

Jak co roku Sekcja Hiszpańska obchodziła rocznicę odkrycia Ameryki. Odbyły się lekcje flamenco, konkurs wiedzy o Hiszpanii, wystawa prac na temat Hiszpanii i krajów Ameryki Łacińskiej.

·   Październik 2012 r. – Święto biblioteki

W październiku z okazji  International School Library Month, czyli Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zorganizowali wiele działań, których celem było propagowanie czytelnictwa oraz wiedzy o książce i bibliotece. Przeprowadzono konkursy: „Mistrz Pięknego Czytania”, „Książka Miesiąca”, „Krzyżówka literacka” oraz akcję „Podaruj książkę bibliotece”.

·   26 listopada 2012 r. - Ruszyła XIII edycja Góry Grosza

Podczas tegorocznej akcji uczniowie naszej szkoły do 7 grudnia zbierali drobne monety, aby wspomóc rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze i pogotowia rodzinne. 28 listopada Parlament Uczniowski zorganizował Dyskotekę Charytatywną, z której dochód wspomógł akcję.

• 5 grudnia 2012 r. – IX Edycja Gdańskich Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu Młodzieży Gimnazjalnej Niezrzeszonej w PZP

Miejscem zawodów była pływalnia na gdańskim Chełmie. Nasi pływacy i pływaczki wywalczyli 40 medali, wygrywając klasyfikację drużynową zawodów.

• 13 stycznia 2013 r.  – Udział w 21. finale WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia noworodka i niemowlaka oraz godnej opieki medycznej seniorów. 64 wolontariuszy naszego gimnazjum pod opieką 13 wychowawców kwestowało na ulicach Gdańska. Zebraliśmy 16122 zł.

·   30 stycznia 2013 r.  - Sukces naszych sportowców

Drużyna naszych piłkarzy ręcznych zajęła  I miejsce w Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZKPiG nr 6.

Nasze piłkarki ręczne w Finale Mistrzostw Gdańska Szkół Gimnazjalnych zajęły II miejsce i awansowały do Finału Mistrzostw Gdańska.

·   20 kwietnia 2013 r. -  Promujemy „POLA NADZIEI”

Uczniowie i nauczyciele zorganizowali happening „ŻYJ ODLOTOWO, ŻONKILOWO” promujący akcję  „Pola Nadziei”. Uczestnicy przemaszerowali ulicami Długą i Długim Targiem, rozdawali przechodniom ulotki, fraszki, zachęcali do losowania wiosennych wróżb, skandowali hasła i fraszki oraz wzięli udziału w Biegu Nadziei i w finale akcji, czyli w kweście, z której dochód przeznaczono na pomorskie hospicja.

·   Maj – czerwiec 2013 r. - Rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej

Uczniowie pierwszych klas wzięli udział w czwartej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Żeglarskie szlify zdobywali na pięciu jachtach pod okiem wykwalifikowanych sterników. Żeglarska przygoda wiodła od Mariny Gdańsk Motławą, przez Kanał Portowy ku Zatoce Gdańskiej.

• 25 maja 2013 r. - Lekkoatleci zdobywają medale

25 maja br. odbyły się na stadionie GOKF Mistrzostwa Gdańskiej Gimnazjady drużynowej i indywidualnej w lekkoatletyce. Nasi gimnazjaliści zdobyli: 2 złote medale, 5 srebrnych, 4 brązowe oraz puchar dla najlepszej drużyny. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1 miejsce.

·   3 czerwca 2013 r.- Spotkanie z Adamem Korolem

Uczniowie Gimnazjum nr 3 spotkali się z Adamem Korolem, wielokrotnym Mistrzem Świata oraz Mistrzem Olimpijskim z Pekinu z 2008 r. w wioślarskiej czwórce podwójnej. Młodzież miała okazję zmierzyć się z mistrzem w biegu na dystansie 3000 m.

• Czerwiec 2013 r. – Finał  konkursu „Ośmiu wspaniałych”

W XIV finale gdańskiej edycji samorządowego konkursu nastolatków pt. „Ośmiu Wspaniałych” wyróżniono 2 uczniów naszego gimnazjum: Doriana i Oliwera Zypper.

• Czerwiec  2013 r. - Wyścigi Smoczych Łodzi

7 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Wyścigach Łodzi Smoczych. Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce.

W dniach 22-23 czerwca wzięliśmy również udział w IX Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi w Bydgoszczy. Osada z naszymi uczniami zdobyła piąte miejsce, wygrywając finały B na dystansach 200 i 500 m w kategorii Junior Open.

• 11 czerwca 2013 r. - Golden Five”

11 czerwca podczas uroczystej gali podsumowującej pierwszy etap wdrożenia Programu Profilaktyczno-Wychowawczego „Golden Five” Gimnazjum nr 3 otrzymało tytuł „Złotej Szkoły”, a czterech nauczycieli dyplom „Złotego Nauczyciela „Golden Five”. Golden Five to międzynarodowy program, upowszechniany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, wspierający proces adaptacji uczniów w nowej szkole, jak również wspomagający osiągnięcia i rozwój osobisty uczniów.

• 13 czerwca 2013 r. - „ Dzień Bezpiecznej Szkoły ”

Tego dnia w szkole rozegrano mecze: piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej, w których  uczniowie rywalizowali z nauczycielami. Odbył się bieg „ Stop Przemocy” i pokaz tańca współczesnego oraz pokaz fitness.