Rok szkolny 2011/2012

• 16 września 2011 r. - PRIMUS INTER PARES
16 września 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Pierwszy raz nagrody otrzymali najlepsi tegoroczni maturzyści.

• Październik 2011 – Boisko JUNIOR
W ramach programu Junior Gdańsk 2012, dzięki wsparciu firm Polimex-Mostostal oraz Euro Styl, oddano do użytku na terenie zespołu szkół boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, mini-trybunami, ogrodzeniem i oświetleniem. W uroczystości otwarcia wzięli udział sponsorzy oraz władze miasta z prezydentem Pawłem Adamowiczem.

• Październik 2011 – Święto biblioteki
W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zorganizowali wiele działań, których celem było propagowanie czytelnictwa oraz wiedzy o książce i bibliotece. Przeprowadzono m.in. akcję „Podaruj książkę bibliotece”, konkursy: „Zaczytani w czasie”, „Książka miesiąca”, „Krzyżówka literacka”, „Sprawdź, co wiesz”, warsztaty pt. „Jak powstaje komiks” i „Historia z kryminałem w tle”.

• 24 października 2011 r. - Dzień Papieski
24 października br. w XXXIII rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II społeczność naszego gimnazjum uroczyście obchodziła Dzień Papieski. Uczniowie wzięli udział we mszy w Bazylice Mariackiej, obejrzeli pokaz multimedialny o Patronie,  film „Lolek” i spektakl teatralny „Człowieka trzeba kochać”.

• 11 listopada 2011 – Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie wysłuchali prelekcji na temat polskiego godła, wzięli udział w uroczystym apelu, uczestniczyli wraz z nauczycielami  w Paradzie Niepodległości na ulicach Gdańska.

• Styczeń 2012 - XX FINAŁ WOŚP
55 wolontariuszy naszego gimnazjum, pod opieką 12 wychowawców, włączyło się w akcję zbierania pieniędzy na zakup  pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę oraz najnowocześniejszych urządzeń dla ratowanie życia wcześniakom. Łącznie wolontartiusze zebrali 11900 zł i 115 €.

• 2 kwietnia 2012 r. - XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
W ramach zadania rekrutacyjnego do projektu XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2 kwietnia 2012 roku w Sali Obrad Rady Miasta Gdańska zorganizowaliśmy debatę na temat „Jak szkoła w praktyce może uczyć demokracji i postaw obywatelskich?”. W obradach uczestniczył Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Piotr Gieryszewski – radny Miasta Gdańska, Beata Matyjaszczyk – przewodnicząca Rady Mieszkańców Gdańsk–Śródmieście, Dyrektor ZSO 7 Marcin Hintz oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, Akademii Dyplomatycznej przy VII LO, Samorządu VII LO i Parlamentu Uczniowskiego Gimnazjum nr 3.

• 3 kwietnia 2012 r. - Siódma rocznica śmierci Jana Pawła II
Obchody 7. rocznicy śmierci Patrona szkoły przebiegały pod hasłem: ,,Szukałem Was, teraz Wy mnie znaleźliście.” Odbyły się warsztaty poświęcone Janowi Pawłowi II. Uczniowie pracowali w pięciu grupach tematycznych, rozważając następujące zagadnienia: ,,Świat bez sztuki będzie światem zamkniętym na miłość”, „Najbardziej twórczą ze wszystkich jest praca nad sobą...”, ,,Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam...”, ,,Jan Paweł II – pontyfikat dla świata”. Młodzież obejrzała spektakl pt.: Brama”.

• 12 kwietnia 2012 r. - Malborska Gimnazjada Integracyjna
12.04.2012 r. uczniowie klasy  II C plastycznej – integracyjnej wzięli udział w Malborskiej Gimnazjadzie Integracyjnej zorganizowanej przez Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku. Reprezentanci naszej szkoły zajęli  trzecie miejsce.

• 17 KWIETNA – Zawody pływackie
17 kwietnia 2012 r. w ramach  projektu „Respect Your Health Euroschools 2012” odbyły się na Pływalni MOSiR-u drugie zawody dla uczniów gdańskich szkół podstawowych z cyklu „Lubimy pływać i w piłkę grać”. Inicjatorem i organizatorem zawodów była Rada Dzielnicy Gdańsk-Chełm oraz nasze gimnazjum. W zawodach wzięło udział ok. 160 uczniów z 12 gdańskich szkół.

• 18 kwietnia 2012 r. - Spotkanie z poezją
18 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie literackie pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” poświęcone poetce Wisławie Szymborskiej. Miało ono formę wywiadu z pisarką, urozmaiconego prezentacją multimedialną. Uczniowie wysłuchali wierszy poetki, m.in.: „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, „Schyłek wieku, „Terrorysta, on patrzy”, „Nic dwa razy się nie zdarza”.

• 19 kwietnia 2012r. - Finał III Miejskiego Konkursu ,,Katyń – Golgota Wschodu”
Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem ,,Pamięć nie dała się zgładzić...” Uroczystość wręczenia nagród, w obecności członków Zarządu Sybiraków Oddziału Wojewódzkiego i Rodziny Katyńskiej w Gdańsku, odbyła się w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bazylice Mariackiej.

• 22 kwietnia 2012 r. - POLA NADZIEI
Pola Nadziei to akcja prowadzona przez hospicja, podczas której zbierane są datki na rzecz tych placówek. Wolontariusze naszego gimnazjum wzięli udział w finale akcji Bieg Nadziei w Nadmorskim Parku im. R. Reagana w Gdańsku oraz w kweście na rzecz pomorskich hospicjów.

• 15 maja 2012 r.- rozstrzygnięcie konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
W XIII Gdańskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” uczennica naszego gimnazjum, Karolina Groszewska  z klasy IIIi, uzyskała tytuł laureata za szczególne osiągnięcia w pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących.
• 18 maja 2021 r. - Majówka Papieska 2012
W tym dniu społeczność szkolna wzięła udział w Majówce Papieskiej, która przebiegała pod hasłem ,,Wybieraj dobrze”. Uczniowie obejrzeli w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego spektakl teatralny pt.: „Pif–paf jesteś trup”. Następnie na terenie MOSiR-u, uczestniczyli w grze fabularnej, konkursie wiedzy o patronie, pokazie tanecznym oraz turnieju sportowym.