Historia szkoły

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Rok szkolny 2010/2011

 • 1 września 2010 r. – Inauguracja roku szkolnego
  Od września br. roku szkoła funkcjonuje jako Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 3 i VII Liceum Ogólnokształcące. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy udziałem we Mszy św. w kościele pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej oraz kościele pw. Podwyższenia Krzyża.
 • 17 września 2010 r. – Golgota Wschodu
  Tradycyjnie 17 września wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających martyrologię Polaków na Wschodzie. Miały one miejsce na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku pod pomnikiem Golgoty Wschodu.
 • 28 września 2010 r. – Spotkanie z Prezydentem RP
  88 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział we wspólnej akcji Fundacji Centrum Solidarności i Polskiej Akcji Humanitarnej – „Test na Solidarność”. Jedną z nagrodzonych została absolwentka naszej szkoły. Wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem RP Lechem Wałęsą.
 • 29 września 2010 r. - PRIMUS INTER PARES
  Po raz kolejny odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W tym roku gościliśmy 333 stypendystów. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz, Wiceprezydent Pan Andrzej Bojanowski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Oleszek.
 • 15 października 2010 r. - Dzień Papieski w XXXII rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II
  Uroczyste obchody Dnia Papieskiego w Gimnazjum nr 3 w Gdańsku w tym roku zostały zorganizowane pod hasłem „Odwaga czynienia Dobra". Na lekcjach odbyły się warsztaty przybliżające fakty z życia Papieża,  zorganizowany został konkurs plastyczny, Klub Dobrych Serc  przeprowadził w szkole akcję charytatywną. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział we  Mszy świętej w Bazylice Mariackiej.
 • 11 listopada – Parada Niepodległości
  Jak każdego roku uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły wzięli udział w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy przeszli w barwnym pochodzie ulicami Gdańska.
 • Grudzień 2010 r. - Tydzień Wolontariatu
  W dniach 6-10 grudnia 2010 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Wolontariatu”. W ramach Tygodnia odbyło się wiele pożytecznych akcji, m.in.: mikołajkowa zbiórka prezentów dla Domu Samotnej Matki w Matemblewie, zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska, zbiórka starych banknotów i monet na cele dobroczynne, "Góra grosza" – pomoc dzieciom z domów dziecka, kiermasz bożonarodzeniowy. Celem działań było propagowanie idei wolontariatu, idei czynienia dobra.
 • 10 lutego 2011 r. – Zaślubiny Polski z morzem
  Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach w Pucku związanych z 91. rocznicą zaślubin Polski z Morzem. Uczestniczyli we mszy św. w intencji ojczyzny i ludzi morza oraz w marszu ulicami miasta do portu rybackiego, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.
 • 14 lutego 2011 r. – Szkolne Walentynki
  Klub Dobrych Serc i Parlament Uczniowski przygotowali kiermasz Walentynkowy, na którym można było kupić ciasta i kartki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na potrzeby chorego ucznia naszej szkoły. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali imprezę „Historie miłosne w słowa zaklęte”, podczas której zaproszeni goście i uczniowie czytali najpiękniejsze teksty o miłości.
 • 21 lutego 2011 r. – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
  Wszystkie klasy wzięły udział w minikonkursie językowym przygotowanym przez nauczycieli bibliotekarzy, zaś dla uczniów klas pierwszych  zorganizowano turniej języka polskiego „Nie taki język straszny”. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością językową, znajomością polskiej ortografii oraz znajomością znaczenia wyrazów i związków frazeologicznych.
 • 18 marca 2011 r. – „Kram ze zdrowiem”
  Nasza szkoła zajęła I miejsce w miejskim konkursie „Pomysł na zdrowe powitanie wiosny”. W ramach konkursu uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali happening profilaktyczny „Kram ze zdrowiem”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz ostrzeżenie przed skutkami nadużywania używek. Impreza odbyła się na ulicach Gdańska: uczniowie maszerowali w barwnym korowodzie, rozdawali przechodniom zdrową żywność.
 • 26 marca 2011 r. – Konkurs Wiedzy o Teatrze
  Uczniowie klasy Ii wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Teatrze. Zdobyli pierwsze miejsce w kategorii wiedzy o teatrze antycznym i średniowiecznym.
 • 30 marca 2011 r. – Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II
  Kolejną rocznicę śmierci Patrona uczciliśmy, biorąc udział w debacie na temat: „Nauka w służbie prawdy i człowieka”. Uczniowie prezentowali efekty pracy czterech zespołów tematycznych: „Przez naukę i wiarę do pięknego życia”, „Niech prowadzi nie siła, lecz słuszność”, „Wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”, „Posługa myślenia, czyli służba prawdzie”. Po dyskusji z udziałem zaproszonych gości uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny „Człowieka trzeba kochać”.
 • Kwiecień 2011 r. – „Palma dla Kamila”
  Wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Kapitułę Dzieła Charytatywnego, Radio Plus, Tygodnik „Gość Niedzielny” – „Palma...”, której celem była pomoc Kamilowi, uczniowi naszej szkoły. Różnorodne działania pozwoliły zebrać ponad 5 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na wyjazd rehabilitacyjny Kamila.
 • 18 maja 2011 r. – Majówka Papieska
  Tematem tegorocznej Majówki był sport. Uczniowie i wychowawcy spotkali się na terenie MOSiR-u, gdzie brali udział w konkurencjach sportowych, obejrzeli pokaz rugby i pokaz taneczny, wspólnie śpiewali piosenki biesiadne.
 • 21 maja 2011 r. – Dni Morza
  Uczniowie i nauczyciele gimnazjum uczestniczyli w Paradzie z okazji Europejskich Dni Morza, która przemaszerowała ulicami gdańskie Starówki. Uczniowie odbyli rejsy po Motławie, zdobywali nagrody w licznych konkursach i zabawach żeglarskich.
 • 30 maja 2011 r. – Dorośli dzieciom
  Podczas corocznej imprezy czytelniczej w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” nauczyciele czytali uczniom humorystyczne fragmenty dramatów polskich. Na lekcjach różnych przedmiotów odczytane zostały fragmenty powieści Marty Fox pt.: „Iza buntowniczka”.
 • 1 czerwca 2011 r. – Uczennice w Sejmie
  Dwie uczennice gimnazjum wzięły udział w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat sesji brzmiał: „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”.