Rok szkolny 2008/2009

• Wrzesień 2008 r. – 69 rocznica wybuchu II wojny światowej
    Młodzież gimnazjum wzięła udział w uroczystościach na Westerplatte. W ramach obchodów Dnia Sybiraka uczestniczyliśmy w uroczystościach na Cmentarzu Łostowickim u stóp pomnika "Golgota Wschodu", nad którym nasza szkoła sprawuje patronat.
  • 12 września 2006 r. - uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Gdańska najzdolniejszym uczniom gdańskich szkół
    Po raz szósty byliśmy gospodarzami tego ważnego wydarzenia. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek wręczyli nagrody 562 najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  • Październik 2008 r. – uroczystości z okazji XXX rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II
    Rocznicę Pontyfikatu uczciliśmy, biorąc udział w: VIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, Czuwaniu Papieskim w Matemblewie, Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej, Międzyklasowym Konkursie Wiedzy "Jan Paweł II – wychowawca młodych" oraz w V Papieskim Rajdzie Rowerowym pn.: "Śladami Jana Pawła II w Trójmieście".
  • 20 października 2008 r. – spotkanie z Arcybiskupem
    Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź spotkał się z dyrekcją, z nauczycielami oraz uczniami naszej szkoły w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Wysłuchał opowieści o tradycjach i obrzędach gimnazjum, podzielił się refleksjami na temat posłannictwa szkoły we współczesnym świecie.
  • 5 listopada 2008 r. – Wycieczka do Sejmu RP
    Po raz kolejny młodzież naszej szkoły miała okazję poznać pracę parlamentarzystów i zasady funkcjonowania Sejmu RP. Uczniowie obejrzeli wystawę: "Losy nasze... w naszych rękach spoczywają".
  • 11 listopada – udział 220 uczniów i 11 nauczycieli w Paradzie Niepodległości w Gdańsku zorganizowanej w 90. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
  • Listopad 2008 r. – Program "Czytamy razem"
    W listopadzie rozpoczęto realizację programu wspomagania walki z dysleksją. Jest on adaptacją programu opracowanego przez prof. dr hab. Martę Bogdanowicz, wiceprzewodniczącą European Dyslexia Association. W ramach projektu nauczyciele m.in. spotykają się z uczniami dwa razy w tygodniu i przez 30 minut czytają wybrane teksty.
  • 13 stycznia 2009 r. – Fiesta w gimnazjum
    Uczniowie sekcji hiszpańskiej spotkali się z panią Mary Roche Dolan, asesorem do spraw językowych Ambasady Królestwa w Polsce. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności językowa, a także popisała się talentami wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi.
  • 25 lutego 2009 r. – Apel podsumowujący osiągnięcia edukacyjne w I półroczu
    W czasie apelu dyrektor szkoły przedstawił wyniki nauczania, wręczył wyróżniającym się uczniom i klasom dyplomy i nagrody, najlepsi uczniowie otrzymali stypendia pieniężne.
  • 27 marca 2009 r. – "Jutro popłyniemy daleko, jeszcze dalej niż te obłoki..."
    W ramach Gdańskiego Programu Edukacji Morskiej” odbyły się warsztatach marynistycznych pn.: "Bliżej morza". Podczas zajęć młodzież klas I-III zdobywała wiedzę i umiejętności żeglarskie.
  • 2 kwietnia 2009 r. – Czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II
    Kolejną rocznicę śmierci Patrona uczniowie uczcili, biorąc udział w lekcjach wychowawczych poświęconych nauczaniu Jana Pawła II. Odbyło się międzygimnazjalne, czwarte z cyklu "Spotkań z Janem Pawłem II" pod hasłem "Myśląc Europa...". Uczniowie omawiali zagadnienia związane z rolą Polski w Europie, przypomnieli postaci wielkich rodaków, rozważali zadania, jakie ma do spełnienia młody Europejczyk. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem teatralnym "Moja Europa".
  • 8 kwietnia – Wielkanoc w Dolinie Radości
    W nietypowy sposób obchodzono w tym roku święta wielkanocne. W Dolinie Radości młodzież przeszła kilkukilometrową trasę, wykonując różne zadania, np.: stworzenie świątecznego koszyka z darów lasu, toczenie jaja wielkanocnego po torze przeszkód.
  • 15 maja 2009 r. – "Uwaga Gdańsk – Orientuj się"
    Nauczyciele naszej szkoły przygotowali V edycję Międzyszkolnego Konkursu „Uwaga Gdańsk – Orientuj się” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Tematyka konkursu nawiązywała do starań Gdańska o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W konkursie wzięło udział 18 gdańskich szkół.
  • 18 maja 2009 r. – Majówka Papieska
    W dniu urodzin Patrona naszej szkoły młodzież i nauczyciele wzięli udział w Majówce Papieskiej, która miała miejsce na Westerplatte – miejscu III pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz gdzie 70 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa.
  • 1 czerwca 2009 r. – Dzień Europejski
    Młodzież wzięła udział w warsztatach, których celem było poszerzenie wiedzy o Unii Europejskiej. Odbyła się debata na temat słabych i mocnych stron naszego członkostwa w Unii, rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą prezentację multimedialną na temat Europarlamentu.