Rok szkolny 2007/2008

• Realizacja Programu Comenius "Ja, obywatel Europy, od jednostki do globalizacji", temat: "Oto moje środowisko"
  • 1 września 2007 r. - Westerplatte
    Uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli udział w uroczystości poświęconej rocznicy wybuchu II wojny światowej, w której uczestniczyli m.in. Premier RP Jarosław Kaczyński i Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.
  • 17 września 2007 r. - Golgota Wschodu
    Podczas uroczystości rocznicowej na cmentarzu Łostowickim nasze gimnazjum z rąk przedstawicieli Związku Sybiraków i władz miasta przejęło honorowy patronat nad pomnikiem "Golgota Wschodu".
  • 14 grudnia 2007 r. - Międzygimnazjalne Zawody w Pływaniu
    Zawody zorganizowane zostały przez nasze gimnazjum i Klub Sportowy "Conrad". Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. W zawodach wzięło udział 198 zawodników z 8 szkół gdańskich. Nasze gimnazjum zajęło I miejsce.
  • 18 lutego 2008 r. - Konferencja Rady Pedagogicznej na temat: "Współczesna szkoła w świetle nauczania Jana Pawła II"
    W siedzibie NSZZ "Solidarność" odbyło się spotkanie nauczycieli gimnazjum z przedstawicielami władz "Solidarności" i Kościoła, na którym dyskutowano na temat roli nauczyciela w wychowaniu młodzieży oraz zadań szkoły we współczesnym świecie.
  • 20 lutego 2008 r. - Giełda Szkół
    W naszym gimnazjum odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawców, odwiedzili stanowiska ponad 30 szkół średnich prezentujących swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2008/2009.
  • 20 lutego 2008 r. - Konkurs "Katyń - Golgota Wschodu"
    W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza wzięło udział 345 uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac w kategoriach: praca literacka, wiersz, album, prezentacja multimedialna. W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli: Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska oraz przedstawiciele Związku Sybiraków i Rodzin Katyńskich.
  • 1 - 6 marca 2008 r. - wizyta w Danii
    W ramach programu Comenius pięciu uczniów naszego gimnazjum pod opieka nauczycieli języka angielskiego wzięło udział w spotkaniu szkół partnerskich w Brabrand w Danii. Podczas wizyty uczniowie przedstawili prezentację multimedialną na temat "Oto moje środowisko", przeprowadzili warsztaty "Moja rodzina, a śmieci" oraz brali udział w wycieczkach krajoznawczych.
  • 10 -13 marca 2008 r. - Dni Otwarte Szkoły
    Po raz kolejny odbyły się w naszej szkole spotkania, podczas których uczniowie gdańskich szkół podstawowych zapoznali się z ofertą edukacyjną gimnazjum na rok szkolny 2008/2009, zwiedzali pracownie szkolne, obiekty sportowe, obejrzeli prezentację multimedialną o szkole oraz pokazy artystyczne uczniów gimnazjum.
  • 2 kwietnia 2008 r. – trzecie z cyklu „Spotkań z Janem Pawłem II pod hasłem "Ku Cywilizacji Miłości..."
    W Spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze szkół noszących imię Jana Pawła II. W czasie seminariów warsztatowych młodzież analizowała teksty Jana Pawła II i poszukiwała odpowiedzi na zagadnienia dotyczące Cywilizacji Miłości i Cywilizacji Śmierci. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli etiudę teatralną pt.: "Wyśpiewam Wam Miłość".
  • 16-17 maja 2008 r. – Dni Hanzy
    Nasze gimnazjum włączyło się w obchody Dni Hanzy. Młodzież uczestniczyła w IV edycji konkursu "Uwaga Gdańsk – orientuj się", wzięła udział w interdyscyplinarnych warsztatach w Pałacu Młodzieży oraz prezentowała swoje umiejętności artystyczne na scenie przy Złotej Bramie.
  • 19-21 maja 2008 r. - Spotkanie w Leicester
    W spotkaniu, które poświęcone było podsumowaniu działań w ramach programu Comenius, wzięło udział czterech nauczycieli naszego gimnazjum. Dokonano oceny trzyletniej współpracy szkół partnerskich, opracowano raport końcowy.
  • 20 maja 2008 r. – Majówka Papieska
    Dzień Patrona Szkoły obchodziliśmy na Wzgórzu św. Wojciecha. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną o życiu i śmierci św. Wojciecha, spektakl pt.: "Krótka historia pewnego pojęcia, czyli rzecz o tolerancji", pokazy walk rycerskich, wzięła udział w turnieju sportowym.
  • 6 czerwca 2008 r. – finał działań w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom"
    Kolejny raz nauczyciele biblioteki zaprosili młodzież gimnazjum do udziału w imprezie promującej czytelnictwo pt. "Kalejdoskop czytelniczy". Uczniowie czytali fragmenty ulubionych książek, przygotowali inscenizacje wybranych baśni.
    Aby przypomnieć tradycję głośnego opowiadania, odbył się Wieczór Opowieści, w czasie którego uczniowie opowiadali baśnie i legendy.