Historia szkoły

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Rok szkolny 2006/2007

 • 12 września 2006 r. - uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska najzdolniejszym uczniom gdańskich szkół
  Wśród nagrodzonych było 16 uczniów naszego gimnazjum.
 • 17 września 2006 r. - Golgota Wschodu
  W 66 rocznicę zesłania naszych rodaków na Syberię odbyły się uroczystości na Miejskim Cmentarzu Łostowice, pod pomnikiem Golgota Wschodu. Wzięli w nich udział: uczniowie naszej szkoły, władze miasta, przedstawiciele Związku Sybiraków, wojsko i delegacje gdańskich szkół.
 • Wrzesień - październik 2006 r. - zwiedzanie przez uczniów klas III Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof
 • Październik 2006 r. - VI Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
  Młodzież odwiedziła miejsca bliskie Papieżowi oraz uczestniczyła w Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach.
 • Listopad 2006 r. - akcja charytatywna "Góra Grosza"
  Celem akcji było wsparcie rodzinnych domów dziecka w całej Polsce.
 • 11 listopada 2006 r. - udział w IV Paradzie Niepodległości w Gdańsku
 • Styczeń 2007 r. - Ogólnopolski Konkurs Teatralny w Języku Hiszpańskim w Warszawie
  Grupa teatralna z naszej szkoły zaprezentowała sztukę G. Moralesa pt.: "Przerwy w dostawie prądu elektrycznego".
 • Styczeń - marzec 2007 r. - Tydzień Przeciwko Rasizmowi
  Nasza szkoła otrzymała od PAH-u tytuł Szkoły Humanitarnej. W ramach działań promujących akcję zorganizowaliśmy cykl imprez przybliżających kulturę Indii i Japonii.
 • 21 marca 2007 r. - Dzień Wiosny
  Powitaliśmy go, uczestnicząc w zajęciach interdyscyplinarnych.
  Odbyły się warsztaty: w "Szkółce żeglarskiej", garncarskie, ekologiczne pod hasłem "Woda jest życiem" oraz warsztaty z zakresu asertywności.
 • Marzec 2007 r. - Dni Otwarte Szkoły
  Ponad 450 uczniów gdańskich szkół podstawowych wzięło udział w spotkaniach zorganizowanych w naszej szkole. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną i film o szkole, zwiedzali pracownie szkolne, obejrzeli pokaz judo i tańca towarzyskiego.
 • Marzec 2007 r. - kontynuacja Programu Socrates Comenius "Ja, obywatel Europy, od jednostki do globalizacji", temat: "Demokracja"
  Od 26 do 28 marca 2007 r. - odbyło się w naszej szkole spotkanie szkół partnerskich z Niemiec, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Danii. Uczniowie i goście uczestniczyli w debacie w Radzie Miasta na temat systemów demokratycznych w krajach partnerskich. Spotkali się również z Prezydentem RP Lechem Wałęsą.
 • 2 kwietnia 2007 r. - drugie z cyklu "Spotkań z Janem Pawłem II" pod hasłem "Młodość jest wzrastaniem"
  W tekstach Jana Pawła II młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania, czym jest młodość, jakie zagrożenia czyhają na młodego człowieka, jak postępować, by uniknąć zagrożeń, gdzie szukać autorytetów?
 • Kwiecień -maj 2007 - "Cała Polska Czyta Dzieciom"
  Nasze gimnazjum włączyło się do światowego ruchu bookcrossingowego propagującego ideę czytelnictwa. Odbyła się kolejna edycja imprezy "Kalejdoskop czytelniczy". Młodzież z klas II i III czytała dzieciom w przedszkolu i szpitalu bajki i wiersze.