Rok szkolny 2006/2007

• 12 września 2006 r. - uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska najzdolniejszym uczniom gdańskich szkół
    Wśród nagrodzonych było 16 uczniów naszego gimnazjum.
  • 17 września 2006 r. - Golgota Wschodu
    W 66 rocznicę zesłania naszych rodaków na Syberię odbyły się uroczystości na Miejskim Cmentarzu Łostowice, pod pomnikiem Golgota Wschodu. Wzięli w nich udział: uczniowie naszej szkoły, władze miasta, przedstawiciele Związku Sybiraków, wojsko i delegacje gdańskich szkół.
  • Wrzesień - październik 2006 r. - zwiedzanie przez uczniów klas III Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof
  • Październik 2006 r. - VI Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
    Młodzież odwiedziła miejsca bliskie Papieżowi oraz uczestniczyła w Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach.
  • Listopad 2006 r. - akcja charytatywna "Góra Grosza"
    Celem akcji było wsparcie rodzinnych domów dziecka w całej Polsce.
  • 11 listopada 2006 r. - udział w IV Paradzie Niepodległości w Gdańsku
  • Styczeń 2007 r. - Ogólnopolski Konkurs Teatralny w Języku Hiszpańskim w Warszawie
    Grupa teatralna z naszej szkoły zaprezentowała sztukę G. Moralesa pt.: "Przerwy w dostawie prądu elektrycznego".
  • Styczeń - marzec 2007 r. - Tydzień Przeciwko Rasizmowi
    Nasza szkoła otrzymała od PAH-u tytuł Szkoły Humanitarnej. W ramach działań promujących akcję zorganizowaliśmy cykl imprez przybliżających kulturę Indii i Japonii.
  • 21 marca 2007 r. - Dzień Wiosny
    Powitaliśmy go, uczestnicząc w zajęciach interdyscyplinarnych.
    Odbyły się warsztaty: w "Szkółce żeglarskiej", garncarskie, ekologiczne pod hasłem "Woda jest życiem" oraz warsztaty z zakresu asertywności.
  • Marzec 2007 r. - Dni Otwarte Szkoły
    Ponad 450 uczniów gdańskich szkół podstawowych wzięło udział w spotkaniach zorganizowanych w naszej szkole. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną i film o szkole, zwiedzali pracownie szkolne, obejrzeli pokaz judo i tańca towarzyskiego.
  • Marzec 2007 r. - kontynuacja Programu Socrates Comenius "Ja, obywatel Europy, od jednostki do globalizacji", temat: "Demokracja"
    Od 26 do 28 marca 2007 r. - odbyło się w naszej szkole spotkanie szkół partnerskich z Niemiec, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Danii. Uczniowie i goście uczestniczyli w debacie w Radzie Miasta na temat systemów demokratycznych w krajach partnerskich. Spotkali się również z Prezydentem RP Lechem Wałęsą.
  • 2 kwietnia 2007 r. - drugie z cyklu "Spotkań z Janem Pawłem II" pod hasłem "Młodość jest wzrastaniem"
    W tekstach Jana Pawła II młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania, czym jest młodość, jakie zagrożenia czyhają na młodego człowieka, jak postępować, by uniknąć zagrożeń, gdzie szukać autorytetów?
  • Kwiecień -maj 2007 - "Cała Polska Czyta Dzieciom"
    Nasze gimnazjum włączyło się do światowego ruchu bookcrossingowego propagującego ideę czytelnictwa. Odbyła się kolejna edycja imprezy "Kalejdoskop czytelniczy". Młodzież z klas II i III czytała dzieciom w przedszkolu i szpitalu bajki i wiersze.