Rok szkolny 2005/2006

• Sierpień 2005 r. - wymiana między uczniami naszego gimnazjum a uczniami polskiej szkoły w Niemenczynie.
    W dniach 15 - 24 sierpnia 2005 r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami przebywali na Litwie. Od 25 sierpnia - do 2 września 2005 r. gościliśmy w Gdańsku grupę z Niemenczyna.
  • 22 września 2005 r.- uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska najzdolniejszym uczniom gdańskich szkół.
    Wśród nagrodzonych było 28 uczniów naszego gimnazjum.
  • Przystąpienie do kolejnej edycji Programu Socrates Comenius i udział w 3-letnim projekcie: "Ja, obywatel Europy, od jednostki do globalizacji"
    Realizowaliśmy temat: "Moja tożsamość". W marcu 2006 r. młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielek języka angielskiego wyjechała do Leicester w Wielkiej Brytanii na spotkanie szkół partnerskich.
  • Październik 2005 r. - pielgrzymka "Śladami Jana Pawła II".
    Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Częstochowę, Jasną Górę, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Oświęcim i Kraków.
  • 1 listopada 2005 r. - udział uczniów i nauczycieli gimnazjum w Litanii za Miasta pod pomnikiem Poległych Stoczniowców
  • 3-4 listopada 2005 r. - wizyta drugich klas Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim w Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa Hiszpanii w Warszawie
  • 11 listopada 2005 r. - udział w III Paradzie Niepodległości zorganizowanej przez władze Gdańska
  • 31 marca 2006 roku - pierwsze z cyklu "Spotkań z Janem Pawłem II" pod hasłem "Myśląc Ojczyzna"
    Celem spotkania, w którym wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele szkół z województwa pomorskiego noszących imię Jana Pawła II, było przybliżenie uczestnikom postaci wielkiego Polaka, jego nauk i twórczości.
  • Kwiecień 2006 r. - giełda szkół
    Gościliśmy przedstawicieli szkół średnich z Gdańska, którzy prezentowali swój dorobek i zachęcali młodzież do nauki w ich szkołach.
  • 1 czerwca 2006 r. - udział ucznia naszego gimnazjum w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie