REAGUJ! - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

20180621_095349.jpg

21 czerwca 2018r. młodzież z klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjalnych uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego i pracownika Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku.

Zajęcia dotyczyły zwrócenia uwagi młodzieży na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie, pod kierunkiem prowadzącego, dowiedzieli się, czy i dlaczego należy pomagać innym oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Oprócz części teoretycznej uczestnicy mieli możliwość wykorzystania wiedzy w sytuacjach praktycznych pod okiem ratownika: wykonywali czynności ratujące życie w pierwszych chwilach po różnorodnych zdarzeniach, zaopatrywali rany.

Uczniowie zostali uwrażliwieni na potrzebę reagowania, krzywdę drugiego człowieka w sytuacjach zagrażających jego bezpieczeństwu.