Archiwum 2017/2018

Projekt MORZE BAŁTYCKIE

20180319_073539.jpg

11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II LO nr 7 pod kierunkiem nauczyciela biologii, chemii i geografii przeprowadzili warsztaty ekologiczne  dla uczniów szkoły podstawowej pt. „ Morze Bałtyckie”

Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację zawierającą charakterystykę fizyczno-geograficzną Bałtyku, informacje na temat składu chemicznego, jak również zostali zapoznani z fauną i florą, którą możemy spotkać w Morzu Bałtyckim.

Uczniowie, na podstawie obejrzanego materiału, mieli wykonać pracę warsztatową z wykorzystaniem swojej wiedzy oraz wiadomości zawartych w prezentacji.

Na koniec oglądali pod mikroskopem organizmy żyjące w planktonie naszego morza.

Na początku drugiego semestru klasy trzecie gimnazjum przygotowały prace o zanieczyszczeniu i ochronie Morza Bałtyckiego. Wykonane plakaty uczniów zostały pokazane na holu szkolnym.