PASOWANIE NA CZYTELNIKA

alfabet.jpg

W czwartek, 22 marca 2018 r., uczniowie klasy I A naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci zapoznały się z bohaterami baśni, w których wcieliły się uczennice klasy II i. Wysłuchały również cennych rad Królowej Książki oraz mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania literatury. Najmłodsi czytelnicy rozwiązywali zagadki, pokazywali swoje talenty czytelnicze oraz przygotowali fantastyczny występ wokalny z cudowną choreografią dotyczący biblioteki szkolnej.

Na zakończenie uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz małą niespodziankę. Jako oficjalni czytelnicy Szkoły Podstawowej nr 3 wszyscy wypożyczyli swoją pierwszą książkę!

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Organizatorzy imprezy:

Zofia Dziekońska