Parlament

Parlament

Zgodnie ze Statutem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku jednym z organów szkoły jest Parlament Uczniowski. W jego skład wchodzi 15 uczniów wybranych w wyborach powszechnych, organizowanych w pierwszych miesiącach każdego roku szkolnego.

Praca w Parlamencie Uczniowskim daje uczniom możliwość poznania demokratycznych procedur, przeprowadzania wyborów m.in. podczas wyborów Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Członkowie Parlamentu uczą się organizacji i planowania, wdrażają w życie własne pomysły, mają wpływ na to, co dzieje się w szkole.