Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Od Słońca do żarówki

P1030989.jpg

3 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich pod opieką nauczyciela geografii, biologii i chemii wzięli udział w warsztatach ekologicznych ” Od Słońca do żarówki”. Na początku odbyła się dyskusja na temat „ Czym jest energia i do czego jest nam potrzebna”? Potem uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą źródeł energii, zjawisk związanych z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego, rodzajów nieodnawialnych źródeł energii, ich zalet i wad.

Uczniowie słusznie zauważyli, że należy więcej korzystać z odnawialnych źródeł energii i podawali przykłady  tzw. ”zielonej energii”. Dyskutowali na temat ich wad i zalet. Podczas warsztatów pracowali z kartami pracy. Prezentowali wyniki swoich prac na forum całej grupy. Analizowali zużycie energii przez urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Na koniec zajęć zastanawiali się, jakie są sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej, aby jak najmniej zanieczyszczać środowisko w którym żyjemy.