Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

dzien-jezyka.jpg

21 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.

Z tej okazji uczniowie wszystkich klas podczas drugiej godziny lekcyjnej pisali minikonkurs, który miał sprawdzić znajomość przysłów oraz poprawność językową i ortograficzną wyrazów. Wyłoniono czternastu najlepszych, którzy w piątek, 23 lutego, zmierzyli się z napisaniem dyktanda.

Najwyższy wynik uzyskała Julia Pawlak z kl. II i. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pamiętajmy, że „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.” (J.Iwaszkiewicz)