LIST DO RODZICÓW

Gdańsk, 5 marca 2018 r.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

im. Jana Pawła II

W dniach 14 marca – 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II oraz w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 7 w Gdańsku zespół wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku, przez kilka dni będzie się przyglądać pracy naszej placówki. Efektem będzie raport z ewaluacji zewnętrznej1 problemowej dla wymagań:

- procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się,

- kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne,

opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić w ramach ewaluacji Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Wizytatorzy ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki w obszarach wyznaczonych przez wspomniane wymagania. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami. Istotnym elementem jest rozmowa z rodzicami.

Poproszą Państwa o wypełnienie ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę. Ankieta jest w pełni anonimowa, można ją wypełnić w formie on-line lub papierowej. Można również wypełnić ankietę w domu i przekazać następnego dnia wizytatorom w szkole.

Wypełnienie ankiety trwa ok. 20 min. Wypływające z niej wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce „Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Ponadto, zapraszamy Państwa na spotkanie z wizytatorami ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku w dniu 19 marca 2018 r. o godz. 17.15 do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku, ul. Chałubińskiego 13(więcej informacji można uzyskać u wychowawcy klasy).

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Hintz

1 Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 25 sierpnia 2017 r. (Dz. U.  2017 r., poz. 1658). Ma na celu gromadzenie, analizowanie i komunikowanie informacji na temat wartości działań podejmowanych przez szkołę. Wyniki ewaluacji są wykorzystywane w procesie podejmowania decyzji skierowanych na zapewnienie wysokiej jakości organizacji procesów kształcenia, wychowania i opieki oraz ich efektów w szkole.

Opis Pobierz
List do rodziców SP.pdf List do rodziców SP.pdf