Archiwum 2017/2018

Lekcja historii w Muzeum II Wojny

IMG_20180417_102911.jpg

17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcjach historii na terenie Muzeum II Wojny Światowej.

Najpierw  pani przewodnik wyjaśniła, na czym polegał komunizm wojenny oraz Nowa Polityka Ekonomiczna w Rosji po I wojnie światowej, następnie opowiedziała o utworzeniu Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich i o sposobie, w jaki Józef Stalin przejął władzę i jak wyglądały rządy tego dyktatora.

Przy okazji zwiedzania kolejnej ekspozycji uczniowie dowiedzieli się, dlaczego po I wojnie światowej we Włoszech do władzy doszedł Benito Mussolini i jak Włochy zostały państwem faszystowskim.

Trzecia ekspozycja pozwoliła uczniom zapoznać się z drogą Adolfa Hitlera do władzy oraz dowiedzieć się, w jaki sposób Niemcy, przed II wojną światową, stały się państwem totalitarnym.

Podczas wizyty w muzeum uczniowie zapoznali się głównymi cechami totalitaryzmu, dowiedzieli się, na jakich zasadach działa propaganda i co to jest kult jednostki oraz jakie działania przywódców europejskich doprowadziły do wybuchu II wojny światowej.