Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Lekcja historii w Muzeum II Wojny

IMG_20180417_102911.jpg

17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcjach historii na terenie Muzeum II Wojny Światowej.

Najpierw  pani przewodnik wyjaśniła, na czym polegał komunizm wojenny oraz Nowa Polityka Ekonomiczna w Rosji po I wojnie światowej, następnie opowiedziała o utworzeniu Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich i o sposobie, w jaki Józef Stalin przejął władzę i jak wyglądały rządy tego dyktatora.

Przy okazji zwiedzania kolejnej ekspozycji uczniowie dowiedzieli się, dlaczego po I wojnie światowej we Włoszech do władzy doszedł Benito Mussolini i jak Włochy zostały państwem faszystowskim.

Trzecia ekspozycja pozwoliła uczniom zapoznać się z drogą Adolfa Hitlera do władzy oraz dowiedzieć się, w jaki sposób Niemcy, przed II wojną światową, stały się państwem totalitarnym.

Podczas wizyty w muzeum uczniowie zapoznali się głównymi cechami totalitaryzmu, dowiedzieli się, na jakich zasadach działa propaganda i co to jest kult jednostki oraz jakie działania przywódców europejskich doprowadziły do wybuchu II wojny światowej.