Wycieczki szkolne KT Alpino

Lasy oliwsko – sopockie

grindelwald 001.jpg

22 października 2016 roku Klub Turysty „Alpino” przy Gimnazjum nr 3 w Gdańsku zorganizował wycieczkę na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Mimo dużego zachmurzenia, mgły na miejsce zbiórki stawiło się 32 uczniów Gimnazjum nr 3 w Gdańsku oraz 3 uczniów Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie.

Na miejsce rozpoczęcia wycieczki pieszej dojechaliśmy tramwajem i od stacji PKM Strzyża zaczęliśmy marsz. Początkowo, m. in. mijając meczet delikatnie pod górę Doliną Samborowo, następnie już bardziej stromo na grzbiet z dawną skoczną narciarską (pierwsze poty) droga zaczęła się wić to z górki, to pod górę, a było mokro i gliniasto. Dotarliśmy do Kuźni Wodnej w Dolinie Radości (była radość – przestało padać i zniknęła glina) i wspięliśmy się na Pachołek (101 m. n.p.m. – drugie poty). Niestety widoków brak, mgłaaaa.

Po zejściu z wieży widokowej ruszyliśmy trasą rowerową w kierunku leśniczówki Gołębiewo (wspaniała barwna jesień), do której dotarliśmy po przejściu 13 km w ciągu niecałych 3 godzin marszu, a wydawało się, że chyba 10 godzin. Zadaszona, ciepła i sucha wiata ogniskowa nagrodziła nasze trudy. Zasiedliśmy przy stołach, piekliśmy kiełbaski. Okazało się, że dotarła do Gołębiewa druga grupa. To turyści prowadzeni przez przewodnika p. Daniela Nazaruka w ramach Rajdu na Raty, organizowanego przez Oddział Gdański PTTK (bardzo dziękujemy za załatwienie wiaty!).

Pan Daniel przybliżył działalność Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, opowiedział o planach na najbliższą i dalszą przyszłość – Rajd Mikołajkowy, Kluka 2017.

Najedzeni i radośni ruszyliśmy w dół Doliny Świemirowskiej do kolejki SKM, którą powróciliśmy do Gdańska.

Pogoda jest brzydka tylko przez okno, gdy wyjdziesz z domu w miłym towarzystwie czeka Cię tylko radość ze wspólnego pokonywania trasy wycieczki.

Do zobaczenia na szlaku.