Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

JASEŁKA 2017

25542776_927536644065331_7215264597084726222_o.jpg

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Jak co roku odegrane zostały przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły pod czujnym okiem p. Moniki Kiczorowskiej i p. Krystyny Woźniczki. Tym razem akcja rozgrywała się w czasach nam współczesnych, ukazując, niestety, często smutną prawdę o tym, czym tak naprawdę są dla nas Święta Bożego Narodzenia. Zobaczyliśmy parę biznesmenów, którzy wyżej od świąt cenili pracę i zarobek, nastolatki, dla których najważniejsze były zakupy, starsze panie, ukrywające przed sobą fakt, że Wigilię spędzą w samotności, gdyż młodzi nie mają czasu na spotkania w gronie rodzinnym… . Widzieliśmy smutnego Boga i anioły cierpiące nad ludzkim losem oraz cieszącego się z całej sytuacji Lucyfera z ekipą swoich podwładnych. Obserwowaliśmy również prostych pasterzy, którzy podążali za gwiazdą, by oddać cześć Jezusowi. Na koniec złożyliśmy wszystkim życzenia, by otworzyć swe oczy i serca oraz poddać się magii świąt!

Dziękujemy, raz jeszcze, naszym cudownym aktorom, tym młodszym i troszkę starszym za zaangażowanie, fenomenalną grę aktorską i przypomnienie, jak ważne jest podtrzymywanie więzi między nauczycielami i uczniami nie tylko podczas zajęć lekcyjnych!

Byliście fantastyczni!