Archiwum 2017/2018

JASEŁKA 2017

25542776_927536644065331_7215264597084726222_o.jpg

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Jak co roku odegrane zostały przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły pod czujnym okiem p. Moniki Kiczorowskiej i p. Krystyny Woźniczki. Tym razem akcja rozgrywała się w czasach nam współczesnych, ukazując, niestety, często smutną prawdę o tym, czym tak naprawdę są dla nas Święta Bożego Narodzenia. Zobaczyliśmy parę biznesmenów, którzy wyżej od świąt cenili pracę i zarobek, nastolatki, dla których najważniejsze były zakupy, starsze panie, ukrywające przed sobą fakt, że Wigilię spędzą w samotności, gdyż młodzi nie mają czasu na spotkania w gronie rodzinnym… . Widzieliśmy smutnego Boga i anioły cierpiące nad ludzkim losem oraz cieszącego się z całej sytuacji Lucyfera z ekipą swoich podwładnych. Obserwowaliśmy również prostych pasterzy, którzy podążali za gwiazdą, by oddać cześć Jezusowi. Na koniec złożyliśmy wszystkim życzenia, by otworzyć swe oczy i serca oraz poddać się magii świąt!

Dziękujemy, raz jeszcze, naszym cudownym aktorom, tym młodszym i troszkę starszym za zaangażowanie, fenomenalną grę aktorską i przypomnienie, jak ważne jest podtrzymywanie więzi między nauczycielami i uczniami nie tylko podczas zajęć lekcyjnych!

Byliście fantastyczni!