Wycieczki szkolne KT Alpino

Jar Raduni

IMG_0398.jpg

24 września 2016 r. Klub Turysty „Alpino” rozpoczął nowy sezon wycieczkowy od spaceru Jarem Raduni.

Uczestniczyło 20 uczniów naszego gimnazjum oraz 3 uczennice Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie.

Po zbiórce przed wejściem do Gimnazjum nr 3 w Gdańsku ruszyliśmy (pieszo, tramwajem) na PKM-kę. Były emocje przy zakupie biletu w biletomacie, korzystaniu z toalety w szynobusie, lecz po 40 minutach komfortowej jazdy dotarliśmy do stacji Dzierżążno

Na początek 4 km łatwego przejścia wygodną drogą do mostu na rzece Radunia (uczniowie prowadzili, korzystając z mapy). Krótka informacja o samej rzece, o głęboko wciętej dolinie i dlaczego teren objęty jest ochroną.

Weszliśmy na niebieski szlak pieszy i teraz się zaczęło. Ścieżka wijąca się wzdłuż rzeki (3 km w ciągu 2  godzin!) niewiele szersza od stopy, pięła się to w górę, to opadała gwałtownie w dół. Liczne zwalone drzewa, śliskie podłoże, to już wiadomo dlaczego nasze ubrania nie świeciły czystością. Na końcu wdrapaliśmy się na wiadukt kolejowy nieczynnej linii kolejowej, przeprawiliśmy się na drugą stronę doliny i wzdłuż torów dotarliśmy do Żukowa. Niestety, tempo na koniec siadło, PKM-ka uciekła, ale był autobus Gryf, który nas szczęśliwie dowiózł do Gdańska.

Pogoda nam sprzyjała (ciepło, bez opadów), trasa i ten niesamowity las bardzo nam się podobały, czekamy już na kolejną wycieczkę.

Do zobaczenia w październiku.