Wycieczki szkolne KT Alpino

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Jar Raduni

IMG_0398.jpg

24 września 2016 r. Klub Turysty „Alpino” rozpoczął nowy sezon wycieczkowy od spaceru Jarem Raduni.

Uczestniczyło 20 uczniów naszego gimnazjum oraz 3 uczennice Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie.

Po zbiórce przed wejściem do Gimnazjum nr 3 w Gdańsku ruszyliśmy (pieszo, tramwajem) na PKM-kę. Były emocje przy zakupie biletu w biletomacie, korzystaniu z toalety w szynobusie, lecz po 40 minutach komfortowej jazdy dotarliśmy do stacji Dzierżążno

Na początek 4 km łatwego przejścia wygodną drogą do mostu na rzece Radunia (uczniowie prowadzili, korzystając z mapy). Krótka informacja o samej rzece, o głęboko wciętej dolinie i dlaczego teren objęty jest ochroną.

Weszliśmy na niebieski szlak pieszy i teraz się zaczęło. Ścieżka wijąca się wzdłuż rzeki (3 km w ciągu 2  godzin!) niewiele szersza od stopy, pięła się to w górę, to opadała gwałtownie w dół. Liczne zwalone drzewa, śliskie podłoże, to już wiadomo dlaczego nasze ubrania nie świeciły czystością. Na końcu wdrapaliśmy się na wiadukt kolejowy nieczynnej linii kolejowej, przeprawiliśmy się na drugą stronę doliny i wzdłuż torów dotarliśmy do Żukowa. Niestety, tempo na koniec siadło, PKM-ka uciekła, ale był autobus Gryf, który nas szczęśliwie dowiózł do Gdańska.

Pogoda nam sprzyjała (ciepło, bez opadów), trasa i ten niesamowity las bardzo nam się podobały, czekamy już na kolejną wycieczkę.

Do zobaczenia w październiku.