Archiwum 2017/2018

III MIEJSCE W KONKURSIE „TERMOSFERA” !!!

IMG_0521.JPG

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu pod hasłem „Razem łatwiej – wolontariat”. Podczas wielu akcji staramy się, aby uczniowie byli pełni zaangażowania i kierowali się wrażliwością oraz troską o drugiego człowieka.

W tym roku szkolnym wolontariusze z klasy II H i II D zgłosili się do konkursu Termosfera  pod hasłem „aktywny wolontariat”. W ciągu całego roku wielu uczniów naszej szkoły włączyło się do zadań i misji konkursowych.

Najważniejsze z nich to ;

• zbiórka „pluszaków” i maskotek dla chorych dzieci - 60  zabawek, które na pewno umiliły święta wielu rodzinom,
  • udział 40 wolontariuszy w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zbiórka funduszy dla chorych dzieci i seniorów,
  • udział w akcji „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” –zbiórka funduszy na prezenty dla dzieci pokrzywdzonych przez los.
  • zorganizowanie  słodkich poczęstunków dla  uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły -fundusze ze sprzedaży pysznych ciast  zostały  przekazane do z hospicjum im ks. E. Dutkiewicza.

Pamiętajmy, że wolontariusze tylko pozornie pracują za darmo.

To wielka nagroda czuć się pomocnym, dlatego dawanie czyni nas szczęśliwymi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Z całego serca dziękujemy za pomoc i wsparcie

Dyrekcji,  Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom naszej szkoły!!!

Dorota Kamińska