ETNO WARSZTATY Z ROBERTEM MACIĄGIEM

32954304_1570694469720430_1578303483738587136_n.jpg

21 maja 2018 r. klasa II i dzięki firmie ITOdesigne miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Robertem Maciągiem, podróżnikiem, dziennikarzem, autorem takich książek jak: "Tysiąc szklanek herbaty" (podróżnicza książka roku National Geographic Travelery 2018), "Rowerem w stronę Indii", "Tuk tuk Cinema" czy "Podręcznik przygody rowerowej".

Wyjątkowy wykład pana Roberta przybliżył wszystkim trzy wielkie religie – Buddyzm, Islam i Hinduizm. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego hinduscy bogowie mają tak dużo rąk, z jakiego powodu krowy spacerują po ulicach Indii i czemu każdy hindus musi wykąpać się choć raz w życiu w Gangesie. Znaleźli również odpowiedzi na nurtujące ich pytania, np. dlaczego do meczetu nie wolno chodzić w butach, czemu muzułmanie nie mają świętych obrazów i po co zabierają ze sobą w podróż małe dywaniki.

Dziękujemy za możliwość spotkania z fantastycznym wykładowcą pełnym pasji i energii oraz za zorganizowanie tegoż spotkania w murach naszej szkoły przez firmę ITOdesigne. Mamy nadzieję, że część tej wiedzy, a zwłaszcza ciekawość świata pozostanie po tym spotkaniu na długo…