Programy i projekty

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Eko - bryza

JAK OCHRONIĆ ŚRODOWISKO?

Mając świadomość, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co czynimy, lecz także za to czego nie czynimy (Voltaire), Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku we współpracy z instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska, a przede wszystkim Zakładem Utylizacyjnym sp.z.o.o. w Gdańsku realizuje Pakiet Edukacyjny Bryza - Jak ochronić środowisko?

Za główny cel postawiliśmy sobie kształtowanie postaw prośrodowiskowych, głównie poprzez przybliżenie zmian zachodzących w środowisku przyrodniczym w wyniku oddziaływania każdego z nas. Pragniemy, aby każdy poczuwał się do odpowiedzialności za działania podejmowane w najbliższym otoczeniu. Jak realizujemy program Bryza?

Program ten realizujemy jako projekt edukacyjny, międzyprzedmiotowy pt. Segregujesz śmieci, budujesz przyszłość wszystkich dzieci. Uczestnicy przedstawienia pt. Rzecz o recyklingu.

Przedstawienie to zostało zaprezentowane dla uczniów i rodziców jako podsumowanie rocznej pracy z projektem. Efekty uczestnictwa w programie:

  • Wykonanie mapy pt. Miejsca segregacji odpadów w mojej okolicy
  • Plansze i albumy na temat: Jak radzono sobie z odpadami w dawnych czasach
  • Uczestnictwo w prezentacji multimedialnej pt. Selektywna zbiórka odpadów
  • Zaangażowanie młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców w zbiórkę zużytych baterii, tonerów i puszek aluminiowych

Fotografie przedstawiają m. in. prace wykonane na konkurs plastyczny pt. Smutna i wesoła okolica

Tekst: Grażyna Kostecka