Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

wolontariat.jpg2.jpg

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest; nie przez to, co ma ,lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

Jan Paweł II

 W tym roku szkolnym 4.grudnia obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza” pod hasłem „Pomagamy” w celu wyrażenia uznania dla  wolontariuszy na całym świecie.

Wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci chorych i osieroconych pod hasłem „Przynieś pluszaka dla dzieciaka”. Kilka dni wcześniej uczniowie w każdej sali lekcyjnej rozwiesili ulotki i osobiście poinformowali o akcji. Nie zapomnieli również o uczniach z najmłodszych z klas i zachęcili ich do tego, aby podzielić się maskotką z innymi dziećmi. W szybkim tempie udało się zebrać wiele pięknych zabawek, które na pewna umilą święta dzieciom chorym i osieroconym. Na holu szkolnym przygotowaliśmy gazetkę informacyjną na temat wielu akcji charytatywnych, w których wzięli udział wolontariusze w minionym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że zachęcimy w ten sposób osoby, które chcą poświęcić swój wolny czas, aby pomagać osobom potrzebującym. Podczas przerw lekcyjnych wolontariusze zorganizowali również kiermasz ze słodkim poczęstunkiem dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z  funduszy uzyskanych ze sprzedaży pysznych ciast zostaną zakupione pieluszki, które przekażemy chorym z hospicjum im ks. E. Dutkiewicza.

Tego dnia wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach na temat idei wolontariatu prowadzonych przez nauczycieli podczas lekcji. Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbogaciły naszą wiedzę na temat akcji charytatywnych. Uczniowie dowiedzieli się wielu informacji na temat działalności  wolontariatu oraz instytucji, z którymi współpracuje. Dowiedzieli się również, jakie kompetencje przydatne w dalszym etapie kształcenia może zdobyć wolontariusz dzięki bezinteresownej pracy. Uczniowie mieli okazję zastanowić się, z kim chcieliby współpracować w przyszłości w szkolnym kole wolontariatu; czy to będą, np. chore dzieci czy samotni seniorzy, a może zwierzęta ze schroniska. W ramach integracji z młodszymi uczniami naszej szkoły wolontariusze zobowiązali się do pomocy nauczycielom w prowadzeniu zajęć w świetlicy szkolnej. W tym celu czytali książeczki i prowadzili gry i zabawy, aby umilić czas po lekcjach młodszym kolegom i koleżankom.

Mamy nadzieję, że Dzień Wolontariusza w naszej szkole zachęci wielu uczniów do pomagania innym i że będą oni mieli okazję zrealizować ciekawe projekty o charakterze charytatywnym.

Szkolne Koło Wolontariatu