Dzień Papieski

44502107_1140885682730425_5441207420632170496_o.jpg

40 lat temu- 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Dla nas data ta jest szczególna – Jan Paweł II to przecież Patron naszej szkoły.

Z tej okazji uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczcić obchody XXXX rocznicy Jego pontyfikatu. Obejrzano niezwykle interesującą prezentację multimedialną ukazującą życie Jana Pawła II, przygotowaną przez nauczyciela historii.

Jak zwykle, nie zabrakło w niej poruszających odniesień do papieskiego nauczania czy pielgrzymek po świecie.

Następnie, wśród całej społeczności uczniowskiej przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym wyłoniono klasowych zwycięzców. Nie zapomniano oczywiście o najmłodszych podopiecznych naszej szkoły, dla których zorganizowany został konkurs muzyczny na temat ulubionych utworów Jana Pawła II.

W tym dniu wszyscy uczniowie mieli okazję przekonać się, jak bardzo znana i bliska jest im sylwetka Wielkiego Polaka.

Zakończeniem obchodów tego szczególnego dla nas dnia były warsztaty plastyczne o Patronie Szkoły, których efekty w postaci pięknych prac możemy podziwiać na korytarzu szkolnym.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z osobą Jana Pawła II nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.