Dzień Papieski

22490002_895099640642365_4063788039361812844_n.jpg

Uroczyste obchody Dnia Papieskiego w Gimnazjum nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Gdańsku w tym roku zostały zorganizowane pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją”.

Uroczystość rozpoczęła się przejściem klas VII, II i III gimnazjum do  Bazyliki Mariackiej, gdzie odbyła się Msza Święta. Następnie Dyrektor Marcin Hintz wręczył nagrody uczniom za udział w konkursach:

• literackim „Idźmy naprzód z nadzieją”,
  • plastycznym „Idźmy naprzód z nadzieją”,
  • wiedzy o Janie Pawle II.

Po wręczeniu nagród uczniowie klas VII uczestniczyli w spotkaniach pogłębiających wiedzę
o Papieżu. W Bazylice Mariackiej została zaprezentowana prezentacja multimedialna "24 godziny Jana Pawła II w Gdańsku". Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spacer śladami Jana Pawła II.

Uczniowie klas II i III gimnazjum udali się na projekcję filmu o Św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie Korony”. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski, uczniom została przybliżona sylwetka Św. Maksymiliana Kolbe podczas zajęć lekcyjnych.