"Dziady" Adama MIckiewicza dla uczniów naszej szkoły

IMG_20171109_084450.jpg

„Dziady” to klasyka polskiego dramatu romantycznego, obowiązkowa lektura szkolna, arcydzieło literackie i dramatyczne. Wprawdzie dramat romantyczny jest trudny w „przekładzie” na czasy dzisiejsze, ale „Dziady”, z uwagi na powikłane losy polskie, to rzecz zawsze warta przypomnienia i refleksji.
Reżyserem spektaklu jest Stanisław Miedziewski, a tekst opracował Marcin Bortkiewicz. To inscenizacja inna, niż wystawiane dotychczas w polskich teatrach, skupiona na kilku ważnych i wymownych scenach.

Uczniwoei naszej szkoły byliświadkami tego spektaklu, który na długo pozostanie im w pamięci. Był niesamowity!