Cała Polska czyta dzieciom

Gimnazjum nr 3 - Cała Polska czytam dzieciom

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w tym roku przebiegała pod hasłem „Posłuchaj, jak czytam wiersze Juliana Tuwima”. Rok 2013 Uchwałą Sejmu VII kadencji ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima.

Nauczyciele bibliotekarze, Zofia Dziekońska, Helena Zamkowska i nauczyciel muzyki Bartłomiej Łyziński, zorganizowali w dniach 17 i 21 czerwca 2013 r. spotkanie, podczas którego uczniowie klas: IA, Ii, IJ, IIA, IIG czytali znane z dzieciństwa wiersze J. Tuwima.

Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania uczniów książką, przybliżenie twórczości poety oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom i młodzieży.

Nasze działania zostały przyjęte z sympatią przez uczniów i nauczycieli. Młodzież przekonała się, że książki z dzieciństwa mogą budzić wiele emocji, a wspólne czytanie dostarcza wiele zabawy.

Tekst: Zofia Dziekońska, Helena Zamkowska