Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

„To be or not to be, that is the question”

20171102_112601.jpg

            W dniach, 31.10. oraz 2.11.2017 r. uczniowie z klas II d oraz II h mieli przyjemność udać się z wizytą do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. To niesamowite miejsce, inspirowane dawnym teatrem elżbietańskim i jedyne takie na świecie, które zachwyca swoją oryginalną konstrukcją z otwieranym dachem.

            Młodzież z naszej szkoły mogła zwiedzić zakamarki teatru, wejść na dach , który w okresie letnim jest tarasem, gdzie wystawiane są sztuki. Uczniowie uczestniczyli w lekcji tematycznej dotyczącej jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej i reformatorów teatru - Williama Szekspira oraz zostali zapoznani z ciekawostkami o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze. Największą atrakcją dzisiejszej wizyty były warsztaty aktorskie. Uczniowie spróbowali swoich sił w aktorskich improwizacjach. Odgrywalisceny z dramatu Szespiar "Romeo i Juia".