Archiwum 2017/2018

7A w Teatrze Szekspirowskim

IMG_20180321_100715.jpg

Pierwszy dzień wiosny klasa 7a przywitała w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Tutaj dowiedzieliśmy się o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, poznaliśmy ciekawostki o czasach elżbietańskich i o tym, jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze oraz jak teatr  i aktorzy byli postrzegani.

Następnie poszliśmy zwiedzać teatr. Przekonaliśmy się, jak wygląda zewnątrz i wewnątrz. Teraz już wiemy, dlaczego właśnie tak... . Weszliśmy na scenę, zwiedziliśmy zakamarki, spacerowaliśmy po murach. Dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach działa teatr i o najbliższych wydarzeniach, które mają mieć tu miejsce.

Po chwili przerwy wróciliśmy na warsztaty aktorskie. Uczniowie ćwiczyli koncentrację, trzymanie się w roli oraz kreatywność, a po takiej rozgrzewce przeszli do prostych zadań aktorskich.

Wizyta w Teatrze Szekspirowskim była wspaniałą lekcją historii i kultury, podczas której dużo się nauczyliśmy. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie mogli nie tylko sprawdzić swoje talenty aktorskie, ale również lepiej się poznać!