Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

7A w Teatrze Szekspirowskim

IMG_20180321_100715.jpg

Pierwszy dzień wiosny klasa 7a przywitała w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Tutaj dowiedzieliśmy się o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, poznaliśmy ciekawostki o czasach elżbietańskich i o tym, jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze oraz jak teatr  i aktorzy byli postrzegani.

Następnie poszliśmy zwiedzać teatr. Przekonaliśmy się, jak wygląda zewnątrz i wewnątrz. Teraz już wiemy, dlaczego właśnie tak... . Weszliśmy na scenę, zwiedziliśmy zakamarki, spacerowaliśmy po murach. Dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach działa teatr i o najbliższych wydarzeniach, które mają mieć tu miejsce.

Po chwili przerwy wróciliśmy na warsztaty aktorskie. Uczniowie ćwiczyli koncentrację, trzymanie się w roli oraz kreatywność, a po takiej rozgrzewce przeszli do prostych zadań aktorskich.

Wizyta w Teatrze Szekspirowskim była wspaniałą lekcją historii i kultury, podczas której dużo się nauczyliśmy. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie mogli nie tylko sprawdzić swoje talenty aktorskie, ale również lepiej się poznać!