Archiwum 2017/2018

2 F w Centrum Hewelianum

DSC_0001.JPG

07.11.2017 roku klasa II f z Gimnazjum nr 3 w Gdańsku wraz z opiekunami Panem Kosińskim i Panią Dąbkowską udała się na wycieczkę do Centrum Hewelianum. Zbiórka odbyła się przed szkołą o godzinie 750, tam także sprawdzana była obecność. Opiekunowie zaprowadzili nas na przystanek, gdzie wsiedliśmy do tramwaju nr 11. O 830 wysiedliśmy na przystanku Dworzec Główny, a stamtąd poszliśmy do celu naszej wycieczki.

O 840 rozpoczęliśmy zajęcia pt. „Zmiany Stanów Skupienia”. Podczas pobytu w parku naukowym zwiedziliśmy interaktywną ekspozycję, wykonywaliśmy samodzielne doświadczenia z dziedziny nauk ścisłych. Na zajęciach całą klasę najbardziej zaciekawiło mieszanie suchego lodu, z wrzącą wodą, w ten sposób pompowany był balon. Najbardziej obleganą rzeczą na interaktywnej wystawie był symulator jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Równie popularną rzeczą była możliwość naładowania telefonu poprzez pedałowanie na rowerze. Na koniec cała klasa zrobiła sobie zdjęcie pod własnoręcznym napisem, wykonanym z małych, kolorowych żarówek. Po całej wycieczce zmęczeni myśleniem, poszliśmy spożyć posiłek w jednym z sieciowych fast foodów. Po przerwie na posiłek udaliśmy się do tramwaju, który zawiózł nas na przystanek Chałbińskiego. Po dojściu do szkoły, przeliczeniu się udaliśmy się na pozostałe lekcje.

Wycieczkę uważamy za udaną, gdyby było można, pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Wiktoria Baczyńska II F