• 15 września 2016 r. - Festiwal Demokracji - Debata „Zrozumieć samorząd”

Festiwal Demokracji odbył się w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji. W debacie „Zrozumieć samorząd” z udziałem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza wzięło udział ok. 200 osób z 15 szkół gdańskich.

• 27 września 2016 r. - 77. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

W uroczystościach, które odbyły się w kwaterze Armii Krajowej na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku, uczestniczył poczet sztandarowy Gimnazjum nr 3.

• Październik 2016 - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Od początku roku szkolnego w ramach programu zorganizowano: akcję „Wrzuć tytuł i autora”, konkurs „Bestsellery czytelnicze”, ankiety wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, zakupiono 376 książek za sumę 10 tysięcy złotych, odbyły się prelekcje dla rodziców, w klasach zrealizowano projekty edukacyjne.

• 18 października 2016 r. – Dzień Papieski

W ramach obchodów XXXVIII rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II uczniowie brali udział we mszy św. w Bazylice Mariackiej, odbyły się trzy konkursy, uczniowie zwiedzali wystawę w Muzeum Narodowym, wzięli udział w Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

• 14-18 listopada 2016 r. - XVIII Europejski Tydzień Edukacji Globalnej

W klasach przeprowadzono lekcje na temat „Prawa człowieka", odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „RazemDlaPokoju" oraz spotkanie pod hasłem „Czym jest dla Pani/Pana/Ciebie wolność?"

• Grudzień 2016 r. – Pod znakiem świąt

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Świąteczna paczka – niespodzianka”. Do Fundacji Droga wysłaliśmy 85 pełnych paczek i 16 ozdobionych pudełek.

Uczniowie wszystkich klas obejrzeli jasełka pt.: „Misja Zbawiciel” w nowoczesnej, filmowo-teatralnej oprawie.

• 12 grudnia 2016 r. - XIII Edycja Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu Młodzieży Szkolnej Niezrzeszonej w PZP

W zawodach na Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku udział wzięło ponad 200 pływaków z 12 gdańskich gimnazjów. Nasze Gimnazjum zdobyło ok. 50 medali.

• 15 stycznia 2017 r. – 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W akcji wzięło udział 30 uczniów wolontariuszy i 5 nauczycieli z naszej szkoły. Zbieraliśmy fundusze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

• 22 marca 2017 r. - Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w ZSO 7

Gościliśmy przedstawicieli ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Sopotu i Gdyni. Uczniowie klas III mieli możliwość uzyskania informacji o profilach klas i kierunkach kształcenia w szkołach średnich.

• 27 kwietnia 2017 r - III Spotkania z Janem Pawłem II

Podczas spotkania z okazji 3. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II uczniowie obejrzeli program słowno-muzyczny, nawiązujący do słów papieża Franciszka „Zejść z kanapy, by iść zmieniać świat” oraz etiudę teatralną „Puste krzesła i puste stoły”.

• 30 maja 2017 r.  – spektakl „Kolumbowie. Rocznik 20”

Spektakl przygotowała kl. III G  na podstawie utworu Melchiora Wańkowicza pt. „Ziele na kraterze”. Obejrzało go kilkanaście klas gimnazjum. Gościem honorowym był powstaniec warszawski Piotr Łubieński.