• 17 września 2015 r. – Golgota Wschodu

Jak co roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli na cmentarzu łostowickim w uroczystościach upamiętniających ofiary Golgoty Wschodu. Nad organizacją czuwał Związek Sybiraków i Prezydent Miasta Gdańska, uroczystość prowadzili nauczyciele naszej szkoły.

• 15 października 2015 r. - Dzień Języków Obcych

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie  uczestniczyli w lekcjach z piosenką w języku hiszpańskim, francuskim, angielskim i niemieckim, sprawdzali swoją wiedzę w quizach i testach językowych, zorganizowali dla dzieci z Przedszkola nr 85 gry i zabawy językowe.

• 16 października 2015 r. - Dzień Papieski

XXXVII Rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II uczciliśmy udziałem we mszy świętej, która odbyła się w  Bazylice Mariackiej. Po mszy klasy pierwsze poszły na spacer śladami Jana Pawła II w Gdańsku. Klasy drugie brały udział w warsztatach pt. "Ja i moja rodzina", a klasy trzecie uczestniczyły w projekcji filmu "Mały Książę."

• 11 listopada 2015 r. - Święto Niepodległości

10 listopada 2015 r. uczniowie klas III H, II E i III C zorganizowali uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie wysłuchali wierszy o tematyce niepodległościowej, fragmentów przemówień Józefa Piłsudskiego, pieśni patriotycznych. 11 listopada uczniowie i nauczycieli wzięli udział w gdańskiej Paradzie Niepodległości.

• Grudzień - Świąteczna paczka  niespodzianka

Po raz szósty wzięliśmy udział w akcji „Świąteczna paczka – niespodzianka”. Akcję wspierało ponad 100 uczniów i nauczycieli, Parlament Uczniowski i Klub Dobrych Serc. Do Fundacji Droga wysłaliśmy 160 pełnych paczek i 50 ozdobionych pudełek.

• 10 stycznia 2016 r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W finale WOŚP, która w tym roku  zbierała pieniądze dla oddziałów pediatrii i geriatrii, wzięło udział 37 uczniów naszego gimnazjum i 10 nauczycieli. W sumie zebraliśmy 6936,2 zł.

•  Marzec 2016 r. - Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Naszą szkołę odwiedziło ponad 20 szkół średnich z Gdańska. Uczniowie z klas trzecich mieli okazję poznać ofertą edukacyjną gdańskich szkół średnich i zawodowych.

• 27 kwietnia 2016 r. - II Spotkania ze św. Janem Pawłem II

Tematem tegorocznych uroczystości było rozważanie hasła Światowych Dni Młodzieży: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią...".

Odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt.: "Człowiek to taki zwykły człowiek".

• 10 maja 2016 r. -Parlament Ekologiczny

Uczniowie klas I i II gimnazjalnych wzięli udział w Szkolnym Parlamencie Ekologicznym zatytułowanym „Morze Bałtyckie dawniej i dziś”. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną na temat Morza Bałtyckiego, w grupach opracowywali tematy, m in.: Fauna i flora Bałtyku; Ochrona wód Bałtyku.

• 23 maja 2016 r. - Wielka Zbiórka Książek

Zakończyła się ogólnopolska Wielka Zbiórka Książek dla Małych Pacjentów szpitali. Brały w niej udział największe miasta Polski: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto. Uczniowie naszego gimnazjum zebrali ponad 500 książek, które pomogą otworzyć nowe biblioteki w placówkach medycznych.

• 10 czerwca 2016 - HAPPENING "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

O godzinie 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania. Uczniowie czytali chórem fraszki poetów polskich, stworzyli książkowego węża, tańczyli z książkami w rytm muzyki.

• Czerwiec 2016 r. - Rejsy w ramach Programu Edukacji Morskiej

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum brali udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej. Mieli okazję podziwiać oraz poznać historię Sołdka, Baszty Łabędź, Twierdzy Wisłoujście. Poznali podstawy żeglowania: stawiali żagle, wybierali szoty, halsowali, sterowali jachtem.