• 16-17 września 2014 r. – Golgota Wschodu

16 września uczniowie wzięli udział w apelu upamiętniającym ofiary Golgoty Wschodu. Dzień później klasy I wraz z wychowawcami uczestniczyły w uroczystościach pod pomnikiem Golgoty Wschodu na cmentarzu łostowickim. Byli na niej obecni przedstawiciele władz kościelnych i państwowych, m.in. ks. abp S. L. Głódź i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

• 25 września 2014 r. - PRIMUS INTER PARES

W naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia jednorazowych stypendiów Prezydenta Miasta Gdańska szczególnie uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i maturzystom. Stypendia otrzymało 601 uczniów, w tym czworo absolwentów naszego gimnazjum.

• 16 października 2014 r. - Dzień Papieski

XXXVI rocznica pontyfikatu Jana Pawła II przebiegała pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie”. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we  mszy w Bazylice Mariackiej. Pierwszoklasiści odbyli wycieczkę „Śladami Ojca Świętego w Gdańsku” udokumentowaną fotoreportażami. W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego klasy drugie obejrzały spektakl „Karol Wojtyła - Droga do Świętości”.

• 24 października 2014 r. - Dzień Kultur Krajów Hiszpańskojęzycznych

Uczniowie klas hiszpańskich przygotowali szereg atrakcji promujących kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Odbyli geograficzną, kulturalną i kulinarną podróż po Hiszpanii oraz po Hispanoameryce.

• 26 listopada 2014 r. - Dzień Języków Obcych

Celem imprezy było propagowanie idei nauki języków obcych oraz pogłębienie wiedzy na temat kultury i historii Hiszpanii, Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Odbyły się quizy, konkursy oraz prezentacja zabytków, takich jak:  Big Ben, Tower Bridge, London Eye, Brama Brandenburska, Wieża Eiffla.

• 27, 28 listopada 2014 r. – Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

Klasy drugie obejrzały multimedialny spektakl pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” poświęcony polskiej noblistce.  Po spektaklu odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty literackie, podczas których uczniowie pisali limeryki, układali, „lepieje” (humorystyczne dwuwiersze), recytowali wiersze Szymborskiej.

• 4 grudnia 2014 r. - XI edycja Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu Młodzieży Szkolnej Niezrzeszonej w PZP

Około 150 pływaków z 8 gdańskich gimnazjów zdobywało medale na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Nasze gimnazjum reprezentowało 40 uczniów, którzy zdobyli I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Zawody przygotowali i przeprowadzili uczniowie 7 LO oraz Gimnazjum nr 3 w ramach projektu edukacyjnego.

• 11 stycznia 2015 r. - 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 47 wolontariuszy pod opieką 9 nauczycieli zebrało łącznie 11 744 złotych.

• 16 stycznia 2015 r. - Olimpiada Wiedzy o Gdańsku

W naszym gimnazjum odbyły się międzyszkolne eliminacje „Olimpiady Wiedzy o Gdańsku” dla szkół podstawowych. Gościliśmy 17 drużyn Emotikon smile. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę prezentującą pracę i osiągnięcia naszej szkoły.

• 11 marca 2015 r. - Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Po raz kolejny w naszym gimnazjum swoją ofertę edukacyjną przedstawiły 33 szkoły średnie. Giełdę odwiedzili uczniowie klas III naszej szkoły oraz uczniowie z Gimnazjum nr 2, 5, 7, 8, 10, 29, 31 i 34.

•  20 marca 2015 r.- Warsztaty Marynistyczne „Bliżej Morza”

Podczas warsztatów uczniowie klasy IA, IG, IH i Ii  zdobywali wiedzę i umiejętności żeglarskie. Poznali budowę jachtu, podstawowe węzły żeglarskie, uczestniczyli w zajęciach klarowania sprzętu windsurfingowego, śpiewali szanty.

• 27 kwietnia 2015 r. -  I Spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II

Z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II odbyło się uroczyste spotkanie pod tytułem: „Młodzi, nie lękajcie się świętości!”. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście: Radny Miasta Gdańska Piotr Gierszewski, Hanna Śliwa-Wielesiuk Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdańsku, Cecylia Riedl członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Sybiraków w Gdańsku. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wierszy Jana Pawła II i anegdot o Patronie w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego i krasomówczego. Goście podzielili się z uczestnikami spotkania refleksjami na temat życia i świętości Jana Pawła II.

• Maj 2015 r. – Festiwal Nauki

14 maja został otwarty II Festiwal Nauki dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Podczas festiwalu uczniowie odwiedzali stanowiska przedmiotowe, brali udział w grach, zabawach i doświadczeniach, które miały ułatwić im wybór przyszłej klasy w gimnazjum.

• 18 maja 2015 r. - Samorządowy Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

Uczeń kl. 3 G gimnazjum Dominik Starczewski został laureatem 16. gdańskiej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych i odebrał w Nowym Ratuszu bursztynową ósemkę.

• 20 maja 2015 r. - Majówka Papieska

Uczniowie zwiedzali wystawę pt.: „Moje spotkanie z Janem Pawłem II - wspomnienia”, prezentującą pamiątki ze spotkań z papieżem, zdjęcia, prasę z lat 70. 80. i 90., tomiki wierszy, a także Księgę Pamiątkową z uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. Następnie brali udział w konkurencjach sportowych, występach tanecznych, wokalnych i konkursach wiedzy.

• 9 czerwca 2015 r. – Dzień Bezpiecznej Szkoły

Celem działań było uświadomienie uczniom potrzeby zachowywania się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz wyrabianie postaw przeciwdziałania przemocy. Uczniowie oglądali wystawę plakatów pod hasłem „Wspólnie przeciw przemocy”,  odbyły się warsztaty na temat asertywnego zachowania, „Wyścigi na wesoło”,Bieg stop przemocy”.